Latvijas Zaļā partija (LZP), Liepājas partija, Latvijas Reģionu Apvienība (LRA) 10. maijā, rīkos preses konferenci, lai informētu par jaunas politiskās platformas pieteikumu, portālu informēja Latvijas Zaļās partijas biroja vadītāja Līga Bulmeistere.

Preses konferences dalībnieki būs Edgars Tavars (Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs), Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu Apvienības valdes priekšsēdētājs), Uldis Sesks (Liepājas partijas priekšsēdētājs) un Uldis Pīlēns (arhitekts, uzņēmējs).

Papildināts. Latvijas Zaļā partija (LZP) gaidāmajās 14.Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA), pametot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), paziņojumā presei apgalvo ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Viņam esot "tapis zināms", ka LZP 14.Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar LRA. Pēc Krauzes paustā, tas neesot slikti. Arī pēc LZP aiziešanas ZZS saredz šo apvienību kā konstruktīvu partneri nākamajā Saeimā.

"Arī pēc Zaļās partijas aiziešanas ZZS veidojošās partijās kopā darbosies vairāk nekā 2000 biedru, kas jau šobrīd aktīvi strādā pie Saeimas vēlēšanu programmas un sarakstu veidošanas," paziņojumā pauž Krauze.

Viņš arī norāda, ka šīs nedēļas sākumā pie Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vadības vērsās LZP vadītājs Edgars Tavars ar oficiālu aicinājumu pēc 14.Saeimas vēlēšanām ZZS neslēgt sadarbības vienošanos uz nākamajiem četriem gadiem ar partiju "Latvijai un Ventspilij".

"Partija "Latvijai un Ventspilij" piedāvājumu slēgt sadarbības vienošanos ar ZZS uz nākamajiem četriem gadiem nav izteikusi, līdz ar to šāds jautājums par sadarbību līdz 14.Saeimas vēlēšanām nav ZZS darba kārtībā. Vēršam uzmanību, ka vienošanos par sadarbību var parakstīt tikai tad, ja tam piekrīt ZZS veidojošās partijas – gan LZS, gan LZP, kā tas bija 2018.gada 22.oktobrī," uzsver Krauze.

Pēc viņa paustā, pēdējā laikā ir notikušas vairākas ZZS veidojošo partiju un sadarbības partiju līderu sanāksmes gan Kuldīgā, gan Jaunmoku pilī un citur, kur LZP vadītājs Tavars uz tikšanos un sadarbību personīgi aicināja  LZS, "Latvijai un Ventspilij" un Liepājas partijas pārstāvjus.

"Šajās tikšanās viennozīmīgi visas četras partijas pauda stingru apņēmību sadarboties priekšvēlēšanu un pēcvēlēšanu laikā. Šajās sanāksmēs tika apspriesti vairāki premjera amata kandidāti – Viktors Valainis, Didzis Šmits un Raimonds Bergmanis, kuru kā premjera kandidātu ieteica partija "Latvijai un Ventspilij"," apgalvo ZZS līdzpriekšsēdētājs.

Papildināts (2). Liepājas partijas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka partijas mērķis ir produktīvāk risināt virkni jautājumu, lai Latvija arī krīzes apstākļos varētu attīstīties veiksmīgāk nekā patlaban. Viņš piebilda, ka plašāks politiskā spēka ieceru izklāsts žurnālistiem būs pieejams preses konferencē otrdien.

Partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes loceklis Jānis Vītoliņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka partija ir bijusi uzticams ZZS partneris. Tas esot LZP lēmums pamest apvienību.

Vītoliņš pauda cerību, ka "Latvijai un Ventspilij" arī 14.Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar LZS. Gadījumā, ja tā nenotikšot, tad, visticamāk, atsevišķi "Latvijai un Ventspilij" Saeimas vēlēšanās nestartēs.