Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu atzīmē 7 Augustes, bet neviena Guste. Dzimšanas dienā sveicam Līgu Jankēvicu.

Vai tu esi liepājniece?
Par pilntiesīgu liepājnieci sevi vēl nosaukt nevarēšu, jo Liepājā diendienā dzīvoju tikai pēdējos piecus gadus, bet Liepāja vienmēr ir bijusi sirdij ļoti tuva ar savu šarmu, iedzīvotājiem, ieliņām un, protams, nebeidzamo vēju.

Ar ko tu ikdienā nodarbojies?
Nu jau ilgāk kā gadu esmu ar vienu kāju pieaugušo dzīvē. Ir beidzies laiks, kad varēju izbaudīt vasaras brīvlaikus un ilgās gulēšanas no rītiem. Ikdienā strādāju Administratīvajā rajona tiesā Liepājas tiesu namā par tiesas sēžu sekretāri un no septembra atsāksies arī mācības – sestdienās studēju Biznesa augstskolā "Turība” Tiesību zinātnes otrajā kursā.

Kā pavadi savu brīvo laiku?
Brīvajā laikā vislabprātāk atpūšos ar draugiem – dodamies izbraucienus, apmeklējam kultūras pasākumus. Ja būtu vairāk brīvā laika, labprāt atkal nodotos dejas priekam: ča-ča-ča, valsis, džaivs – tas viss mani aizrauj. Nekad neesmu ar to nodarbojusies profesionālā līmenī, bet savus pamatus ir ielicis tētis, kurš ir bija sporta deju skolotājs, un skolas laikā esmu dejojusi vairākos labos deju kolektīvos.

Nosauc trīs rakstura īpašības, kas tevi raksturo visprecīzāk!
Viena no īpašībām būtu pozitīvisms – dzīvē vajag iet ar smaidu, tad arī viss izdosies, cilvēki būs pretimnākoši. Izpalīdzība – cenšos neatteikt palīdzību saviem draugiem un paziņām, jo nekad nevari zināt, kad palīdzību vajadzēs tev un, sakot, ka labie dabi atgiežas dubultā. Un arī spīts – ja esmu apņēmusies to izdarīt, tad arī izdarīšu, neskatoties uz citu iebildumiem un komentāriem – galvenais ir uzņēmība un nepadošanās pie šķēršļiem!

Kas, tavuprāt, cilvēkam ir vajadzīgs, lai viņš būtu laimīgs?
Laime savā ziņā ir plašs jēdziens... Vienam laime būs bagātīgs naudas konts, otram mīļotais cilvēks blakus. Manuprāt, laimīgs cilvēks būs tāds, kas būs saskaņā ar sevi un citiem, kurš apzināsies savu vērtību un ieguvumus no dzīves.

Vai tev ir kāds sapnis, iecere, ko savas dzīves laikā vēlētos realizēt?
Sapņus nedrīkstot teikt skaļi, tad nepiepildīšoties! Sapņi un ieceres ir dažādas, saistītas ar karjeru, bet ticu, ka dzīve visu saliks pa plauktiņiem. Pēdējā laikā esmu pamanījusi, ka daudz kas ir atkarīgs no veiksmes un no būšanas pareizā laikā un pareizā vietā.

Kura ir tava mīļākā vieta Liepājā un kāpēc?
Lai cik banāli tas neizklausītos, bet Rožu laukums, īpaši siltos vasaras vakaros, viss ziedošs. Tā tomēr ir Liepājas sirds. Ir interesanti tur aiziet, pasēdēt un pavērot liepājniekus. Vieta Liepājā, kura, manuprāt, piedzīvojusi visvairāk cilvēku emocijas – satikšanās prieku, atvadas, pirmos randiņus ..

Kādas dāvanas patīk saņemt?
Viennozīmīgi, ka oriģinālas, lai justu, ka cilvēks ir pielicis savu roku, nevis tikai iemainījis veikalā naudas zīmi pret preci pienākuma pēc. Pieliekot kaut ko no sevis, dāvanai rodas pievienotā vērtība, kaut vai tikai paša gatavota kartiņa vai ineresants noformējums.

Kā pavadīsi savu dzimšanas dienu?
Dzimšanas dienu pavadīšu darbā ar savu labāko darba kolektīvu, bet nedēļas nogalē ar tuvākajiem draugiem došos ārpus Liepājas robežas mazliet pasvinēt.