Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 68 Alberti. Dzimšanas dienā sveicam Aizputes TV vadītāju Selgu Dreimani.

Pastāstiet nedaudz par sevi! Kāda ir jūsu ikdiena?
Mana dzimtā puse ir Ziemeļvidzeme, taču nu jau 30 gadus esmu liepājniece. Savulaik beigusi Latviešu valodas un literatūras fakultāti Liepājas Pedagoģiskajā institūtā, ar domu, ka šī izglītība dos iespēju strādāt vai nu skolā, bibliotēkā vai avīzē, jo visas trīs šķita saistošas. Par skolotāju esmu strādājusi, avīzēm arī rakstījusi, ko pa retam daru arī tagad, bet par televīziju neko nezināju. Aizgāju uz konkursu, kur no vairākiem desmitiem pretendentu izvēlējās mani…. un tā arī neglābjami saslimu. Šoruden paliks 18 gadu, kopš strādāju šai jomā Liepājā, Aizputē, Kurzemē, Latvijā.

Kā sākāt strādāt Aizputes TV?
Mani uzaicināja, un tas notika 2000.gada rudenī, kad beidza pastāvēt Kurzemes TV Sabiedrība Liepājā. Aizputes TV ir viena no pirmajām televīzijām, kas izveidota ārpus Rīgas. Šī gada nogalē varēsim atzīmēt 22 gadu pastāvēšanu, kas ir cieši saistīta ar Liepājas televīzijas izveides pirmsākumiem, līdz ar to Aizputes TV ir kultūrvēsturiska nozīme Kurzemē un uzskatu par pienākumu šo vārdu nepazaudēt.

Kas jums savā darbā patīk vislabāk?
Tikties ar dzīvesgudriem cilvēkiem.

Vai varat minēt, kā televīzija atšķiras no citiem medijiem?
Tas ir viskomplicētākais no mediju veidiem.

Kurš sižets pēdējā laikā ir palicis prātā kā īpaši spilgts?
Vairāk man patīk veidot raidījumus par cilvēkiem, viņu darbiem, tradīcijām, par ļaudīm, kas nekurn, bet dara. Viņi visi ir spilgtas personības gan pilsētās, gan laukos. Neaprakstāmas sajūtas vēl šobrīd ir skatoties raidījumus par vīnogu selekcionāru Gunvaldi Vēsmiņu no Cīravas, par skolotāju Ģediminu Salmiņu no Rucavas, un citiem.

Kā jūs atpūšaties no ikdienas darbiem?
Pēdējā laikā atpūtai neatliek daudz laika, taču, ja vien ir iespēja, tad dodos izbraucienā ar divriteni pa Liepājas veloceliņiem.

Kas jūs iedvesmo?
Pozitīvi cilvēki, skatītāju atzinība – pateikts paldies par sižetu vai raidījumu.

Ko noteikti vajadzētu parādīt viesiem – Aizputē, Liepājā vai vispār Kurzemē?
Piedzīvot Vasaras Saulgriežus Papes „Vītolniekos” kopā ar Rucavas sievām.

Bez kā nevar iztikt dzimšanas dienā?
Bez tuviem un mīļiem cilvēkiem.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Lai dzīves burās allaž pūš tikai labvēlīgs ceļavējš!