Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 26 Krišjāņi, 18 Aivitas, 14 Elvitas un 2 Elfas.  Sveicam pirmsskolas skolotāju Aivitu Dreiblati.

Pastāstiet nedaudz par sevi! Vai esat liepājniece?
Dzimusi liepājniece neesmu, esmu no Liepājas rajona – Vaiņodes, bet kopš atnācu mācīties uz Emila Melngaiļa mūzikas vidusskolu. Studēju Liepājas augstskolā, ieprecējos, piedzima dēli, tā kļuvu par liepājnieci pēc pārliecības un paliku šajā brīnišķīgajā pilsētā.

Kāds ir jūsu ikdienas darbs?
Mans ikdienas darbs ir saistīts ar pedagoģiju, esmu pirmsskolas skolotāja bērnudāzā "Liepiņa" rotaļu grupā, kuru apmeklē bērni vecumā no 2–7 gadiem.

Kas jūsu darbā sagādā vislielāko gandarījumu?
Prieks bērnu acīs un patiesums, kas staro no katra mazā cilvēciņa.

Esat izglītojusies arī muzikāli. Kuri ir jūsu mīļākie izpildītāji vai skaņdarbi?
Esmu koriste ar diezgan lielu stāžu, dziedu kopš studiju laikiem. Dziedāju korī "Intis'', tad daudzus gadus mūzikas vidusskolas mācību korī, tagad korī "Laiks" un vokālajā ansamblī "Šokolāde". Mūzika, ko savā mūžā esmu izdziedājusi, ir tik daudzveidīga un bagāta, ka kādu autoru vai skaņdarbu izcelt ir visai pagrūti, tomēr ļoti patīk klasiķi – Mocarts, Haidns, Verdi. No šodienas autoriem – Ē. Ešenvalds, R.Dubra, A.Pērts, P.Vasks, J. Lūsēns. Burvīga dziesma manā skatījumā ir J.Lūsēna "Mazu brīdi pirms..."
Protams, arī popmūzikai ir liela loma manā ikdienas dzīvē, klausos to bieži, dziedu līdzi dziesmām, kuras mani iejūsmina, iemācos vārdus. Tīk gan "Prāta Vētra", Goran Gora, "Astronaut", "Da Capo", "Tumsa", "Jauns Mēness" un tā tālāk. Ik pa laikam klausos vienu no "Prāta Vētras" skaistākajām dziesmām "Starp divām saulēm". Skaistas mūzikas pasaulē ir ļoti, ļoti daudz, katrai dvēselei piemērotas.

Kur rodat prieku ikdienā?
Dabā, mūzikā, cilvēkos un audzējot puķes piemājas dobītē.

Kā jums vislabāk patīk pavadīt brīvo laiku?
Braucot ar velosipēdu, pastaigājoties gar jūru, ravējot dārzu, triecot jokus ar draugiem, dziedot.

Ko jūs stāstītu, ja Liepājas viesiem būtu jāpastāsta trīs lietas par Liepāju?
Liepāja ir pilsēta, kas draudzīga brīvdomātājiem, radošiem cilvēkiem un cilvēkiem ar vēju matos, pilsēta ar vēsturiskām, muzikālam tradīcijām kā "Liepājas dzintaru", pianisma zvaigžņu festivāliem, vasaras pludmales festivāliem, vasaras simfoniskajiem brīvdabas koncertiem...
Pilsēta, kurai ir savs simfoniskais orķestris, savs teātris, mūzikas vidusskola, kas izauklējusi daudzus jo daudzus talantīgus mūziķus.
Liepāja ir zaļa, sportiska, kulturāla, riteņbraucējus un viesus mīloša, viesmīlīga, sakopta un skaista. Un galvenais, šeit mīt labestīgi, smaidīgi cilvēki, kas mīl, ka viņu matos spēlējas vējš...

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Apmeklēt kora "Laiks" mēģinājumus, gatavoties koru kariem LU aulā, kas norisināsies jau 29.jūnijā. Tie ir visgrūtākie, nevar pat salīdzināt ar koru konkursiem Eiropā, jo "spēkoties" ar spēcīgākajiem Latvijas koriem ir vissarežģītāk. Pat nezinu, kurā valstī vēl ir tik augsts kordziedāšanas līmenis, kāds ir Latvijā! Grūti, bet skaisti.

Kāds bijis vislabākais pārsteigums vārda dienā?
Tā kā mana vārda diena kalendārā parādījās visai nesen, tad neesmu viņu diez cik ilgstoši atzīmējusi, bet vislabākais pārsteigums ir bijusi pilna māja negaidītu viesu.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Smaidi, smejies, esi pozitīvs un diena tev izkrāsosies varavīksnes krāsās!