Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 185 Irēnas, 30 Irīnas, 18 Iras un 1 Iraīda. Dzimšanas dienā sveicam Kristīni Beķeri-Brīvkalni.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Ikdienā es esmu laimīgi precējusies sieva. Mamma – meitai un diviem dēliem. Pēc profesijas apģērbu dizainere, skolotāja un māksliniece.

Šobrīd mana ikdiena ir divgadnieka Rūdolfa audzināšana.

Kas jūs iepriecina?
Mani iepriecina īsti notikumi vai lietas. Piemēram, ar roku rakstīta vēstule, kuru tu saņem pa pastu. Dāvana, kas meklēta, gatavota un saiņota tieši man, ziedi, tēja no rīta, pastaiga, izbrauciens ar riteni. Kvalitatīvi pavadīts laiks ar ģimeni un draugiem.

Kā sākt dienu, lai tā būtu veiksmīga?
Mana diena ir veiksmīga, ja tai ir mērķis, ko gribu sasniegt. Es plānoju, atstājot vietu arī nejaušībām.

Kāda bija jūsu pirmā spilgtā saskare ar mākslu?
Kad domāju par pirmo saskarsmi ar mākslu, tad nāk prātā mākslas skola, kur mācījos. Tas bija īpaši, jo stundas vadīja īsti mākslinieki, (Agita Ansule, Velga Gūtmane, Leonīds Sēlietis), kuru darbus tu redzi muzejā vai citviet pilsētā.

Kad domāju par spilgtāko saskarsmi ar mākslu, tad noteikti tās ir reizes, kad redzu oriģināldarbus. Piemēram, aizraujoši ir vērot mākslas darbus Londonas nacionālā mākslas galerijā, par kuriem pirms tam lasīju mākslas vēstures grāmatās. Tas ir ļoti īpaši. Jan Van Eyck darbā "The Arnolfini Marrriage” ir tāds neliels spogulītis kurā redzama visa istaba, liekas, ka glezna ir milzīga, bet patiesībā spogulis ir 2 eiro monētas lielumā. Viena lieta ir skatīties un lasīt par mākslu grāmatā, bet cita lieta ir redzēt to klātienē, tās ir citas sajūtas un pieredze.

Kā top jūsu darbi? Kur gūstat iedvesmu un kā strādājat?
Ilgu laiku mani mākslas darbi bija kāzu kleitas. Īpaši veidotas un oriģinālas tieši katrai līgavai. Kāzu kleitām iedvesmu smeļos no dažādiem kāzu kleitu žurnāliem. Tas ir īpaši radīts mākslas darbs īpašam dzīves mirklim, kur pasākuma laikā visa uzmanība ir tevis radītam darbam.
Bet paralēli veidoju ar roku zīmētus un gleznotus darbus. Man nav mākslas darbu krājumi, jo savus darbus radu konkrētam notikumam, cilvēkiem, vietai, kur tie būs. Ilgu laiku mana tēma bija zaķi – zaķu periods, kad zīmēju un visādi citādi taisīju zaķus.
Ilgākā laika periodā man izveidojās sapnis un ideja, kā es varētu savienot šīs divas lietas – šūšanu un gleznošanu. Procesā bija visdažādākās idejas, kā piemēram, uzzīmēt zīmējumu un tad to uzdrukāt uz auduma. Vēlāk gatavoju linoleja klišejas un drukāju uz auduma, papildinot ar mašīnizšūšanu. Apvienot tehnikas  bija noderīgs un interesants process, kā rezultātā tapa projekts “grāmatu apvākojumi”. Tie bija šūti un apdrukāti grāmatu apvākojumi, ar mērķi pievērst bērnu uzmanību grāmatu lasīšanai ar interesantiem grāmatu apvākojumiem.
Beidzot savu  maģistra darbu, izdevās realizēt savu sapni.  Zīmēju grafiskus zīmējumus ar tēmu “ģimenes portreti”, kurus pēc tam izšuvu uz auduma. Iedvesmu darbam smeļos mākslas darbu grāmatās, tas ir citu mākslinieku darbos. Ja gadās dzīvē brīdis, kad ir daudz laika un maz ko darīt, tad labprāt atgriežos un gleznoju ar akvareli.

Vai ir kāds cilvēks, ko uzskatāt par savu autoritāti vai vienkārši ļoti cienāt?
Cienu cilvēkus, kuri ar savu dzīvi apliecina to, ko viņi saka, citiem vārdiem – cilvēkus, kuru vārdi saskan ar darbiem.
Kura ir Liepājas gleznainākā vieta?
Ostmala. Zvejas kuģīši. Tur ir daudz detaļas….
Kāda būtu kleita, ko uzšūt vasarai?
Gara, gara, tā, lai velkas pa jūras malu.
Kas šobrīd ir jūsu aktuālajā mūzikas, grāmatu vai filmu sarakstā?
Mūzikā pārcilāju vecos "Guns `n` Roses” ierakstus, klausos Johny Cash, no latviešiem "The sound poets”. Manā grāmatu plauktā šobrīd atradīsiet grāmatas par ģimeni, laulību, par zēnu audzināšanu, par radošu vadības stilu, bet no kino gaidu filmu "THERE IS no GOD”.

Ja būtu iespēja tūlīt kaut kur aizceļot, kurp jūs dotos un ko ņemtu līdzi?
Dotos uz kādu no vietām, kur mani gaida draugi – Īrija, Anglija vai kāds tālāks kontinents, un ņemtu līdzi savu ģimeni.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Izbaudi to dzīvi, ko Dievs tev ir devis!