17.oktobrī pulksten 15 Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē – bibliotēkā „Varavīksne” tiks atklāta Agneses Matisones un Kristīnes Beķeres-Brīvkalnes dubultizstāde „Zaķi lapās”.

Agnese Matisone pēc Grobiņas vidusskolas beigšanas Rīgā apguvusi rotkaļa amatu, atgriezusies Liepājā un ieguvusi bakalaura grādu mākslā, datordizaina specialitātē. Liepājas Universitātē Agnese papildinājusi zināšanas dzimtajā valodā, vēsturē un literatūrā.

Grafiska rakstura darbus Agnese rada jau vairāk nekā 15 gadus, savukārt izstādēs piedalās kopš 1995.gada. Liepājas pārstāvniecībā bija apskatāma Agneses Matisones fotoizstāde „Konstruktīvā opozīcija”. Savukārt Liepājā Matisone organizējusi mākslinieku Jutas Policjas un Mareka Gurecka izstādi „Gravitācijas uz audekla”.

Agnese Matisone saka: „Manī mīt liela aizrautība ar dabu un tās izpausmēm. Aktīvi ņemu dalību dažādos ar dabu saistītos konkursos. Mani fotouzņēmumi un rakstu darbi publicēti preses izdevumos. Fotogrāfijas izmantotas arī grāmatu noformējumos: 2009. gadā Modra Zihmaņa dzejoļu grāmatai „Sibirischer Hardrock.
Sibīrijas smagais roks” un tulkotāja Vinifreda Krauča atcerei veltītai grāmatai „Ivo Andričs. Grāmata un citi stāsti.”; 2011. gadā – Liepājas Universitātes studentu dzejas un īsprozas krājumam „Taureņu desants”.”

Radīt grafiku sēriju un mājaslapu ar nosaukumu „Terra Tiliae” mākslinieci iedvesmoja dzīvošana Džūkstē līdzās dižliepai. Valsts mērogā liepa ir kuplākā, jo īpaša ar to, ka liepas zari ieaugot zemē, kalpo par saknēm 30 jaunām liepām. Zem liepas zariem reiz rotaļājies Latvijas Valsts otrais prezidents Gustavs Zemgals. Viņam šeit uzstādīts arī piemiņas akmens.
 
Liepājniece Kristīne Beķere-Brīvkalne ir beigusi Liepājas mākslas koledžu, apģērba dizaina nodaļu. Studējusi Nāciju Universitātē, Liepājas Universitātē pedagoģijas un mākslas jomā. 2008. gadā izveidojusi mākslas studiju „ķēpa”. Savu darba ikdienu raksturo – darbs apģērba dizainā un bērnu izglītības jomā.

Ar iespiedgrafiku (linogriezumu) kā tehniku iepazinusies un sākusi apgūt 2009.gadā, studiju laikā pie pasniedzējas Dzintras Vīriņas. Līdz šim autore vairāk bija piedalījusies ar modi saistītos pasākumos un tekstila izstādēs, kā arī apguvusi sava amata meistarību Rīgā pie tērpu dizaineres Jolantas Ozollapas.

Šobrīd Kristīne savos darbos apvienojusi tekstilu un grafiku, jo abas tehnikas viena otru papildina. Ar šāda veida darbu kolekciju „Orģinālgrafika un izšuvums bērnu grāmatu apvākojumos”, iedalījusies izstādē Rīgā „Gada balva dizainā 2012”, kurā pārstāvēja Liepājas Universitāti.

„Savos darbos esmu attēlojusi vienkāršas ainas no zaķa dzīves: zaķa veļas diena; zaķis pļavā; zaķis sporto utt. Darbus veidoju, kā apvākojumus grāmatām, papildinot ar mašīnizšuvumiem, kas gala rezultātā ir praktiski lietojamas, pasargājot grāmatu no nodilšanas un veicinot bērnu tēlaino domāšanu to apskatot un aptaustot,” stāsta māksliniece.

Šobrīd gan Agnese Matisone, gan Kristīne Beķere-Brīvkalne studē Liepājas Universitātes mākslas maģistrantūras 1. kursā.

Izstāde būs apskatāma līdz 30.novembrim.