Bezdarba līmenis Liepājā, visticamāk, neturpinās pieaugt, trešdien intervijā "Rīta Panorāmai" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Viņa informēja, ka Liepājas pilsētā šobrīd ir 4700 bezdarbnieku un apmēram 1200 bijušie maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbinieki. Bezdarba līmenis Liepājā šobrīd ir pieaudzis līdz 13,2% salīdzinot ar 9%, kas bija pērn novembra sākumā.

"Pieļauju, ka bezdarba līmenis varētu turpināt nepieaugt – ziemā tas vienmēr tā ir. Parasti pavasarī un vasarā vakanču skaits palielinās,"  teica Baumane, piebilstot, ka arī pašvaldība ļoti intensīvi strādā pie investoru piesaistes un jaunu darba vietu radīšanas.

Viņa arī prognozēja, ka gada laikā lielākā daļa cilvēku, tostarp metalurga bezdarbnieki, jaunu darbu spēs atrast.

Vien 2–3% bijušie maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbinieki atraduši jaunu darbu, sacīja Baumane.

Viņa informēja, ka kopumā kopš pērnā gada novembra NVA reģistrējušies 1182 bijušie "Liepājas metalurga"  darbinieki.

"Darbu ir atraduši apmēram 2–3% no reģistrētajiem bezdarbniekiem. Tas nav daudz, tas ir maz. Taču gribu uzsvērt, ka tiešām lielākā daļa metalurga darbinieku cer uz to, ka  rūpnīca  pavasarī atsāks darbu, un tādēļ bezdarbnieki izmanto valsts piešķirto atbalstu,"  stāstīja Baumane.

Viņa arī norādīja, ka bijušie "Liepājas metalurga"  darbinieki ļoti aktīvi izmanto NVA apmācību iespējas – vairāk nekā 300 bezdarbnieki decembrī uzsāka dažāda veida apmācību programmas.

Baumane stāstīja, ka gandrīz 200 metalurga darbinieku mācas valsts valodu. "Mēs jau to paredzējām un zinājām, ka daudziem darbiniekiem ir ļoti zems  valsts valodas zināšanas līmeni. Iesaistoties darba tirgū tā varētu būt diezgan liela problēma,"  atzina NVA Liepājas filiāles vadītāja.

Tāpat bijušie "Liepājas metalurga"  darbinieki apgūst dažādas profesionālās izglītības programmas, kā arī  mācās svešvalodas un datorzinības, stāstīja Baumane.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara. Pērn 10.septembrī Liepājas tiesa apstiprināja "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām, kā arī investora piesaisti, bet tas noteiktajā laikā nenotika. Tiesa 12.novembrī pasludināja kompāniju par maksātnespējīgu.