Neredzīgo dienā 13.novembrī Liepājā notiks svētku gājiens, kura mērķis ir ne tikai atzīmēt šo dienu, bet arī vērst sabiedrības uzmanību ar redzes traucējumiem un invaliditāti saistītiem jautājumiem.

Šogad pasākumu rīko Liepājas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar SIA "Philip Morris Latvia" un tas notiks vairākās daļās. Sākot no pulksten 10.30 līdz 11.30, pirmajā pasākuma daļā, kas norisināsies laukumā pie Liepājas Universitātes, tiks organizētas dažādas aktivitātes, kurās būs iespējams uzzināt par cilvēku ar redzes traucējumiem ikdienu un citiem aktuāliem tematiem. Līdzīgi kā citus gadus, šajā pasākuma daļā interesentiem tiks piedāvāta iespēja izmēģināt dažādus tehniskos palīglīdzekļus, kā arī apgūt orientēšanās iemaņas, izmantojot balto spieķi un acu apsēju. Papildus tam interesentiem būs iespēja spēlēt speciāli pielāgotu āra šahu un dambreti.

Pēc pasākuma pirmās daļas noslēguma notiks ikgadējais svētku gājiens, kurā arī šogad laipni aicināts piebiedroties ir ikviens interesents. Gājiens sāksies pulksten 11.30 no Liepājas Universitātes (Lielā iela 14), tālāk virzoties uz skvēru "Kurzeme",  pa Zivju ielu dodoties uz Pētertirgu, Kuršu ielu, Rožu ielu un noslēdzot gājienu Jāņa Čakstes laukumā. Gājiena noslēgumā Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis teiks svētku uzrunu gājiena dalībniekiem.

Sākot no pulksten 13 gājiena dalībnieki ir aicināti ierasties uz pasākuma svinīgo daļu Liepājas Neredzīgo biedrībā, Ganību ielā 197/205, kur gājiena dalībnieki varēs baudīt svētku koncertu, kurā uzstāsies skolēnu muzikālā grupa no Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem.

13.novembrī katru gadu visā pasaulē atzīmē Neredzīgo dienu un tā tiek rīkota par godu franču izcelsmēs skolotājam Valentīnam Auī, kurš izstrādāja metodi neredzīgu cilvēku apmācībai, kā arī dibināja neredzīgo skolas Parīzē, vēlāk arī Sanktpēterburgā. Viņš izstrādāja speciāli neredzīgiem cilvēkiem paredzētas grāmatas un izveidoja īpašu matricu, ar kuras palīdzību bija iespējams izveidot reljefa kartes, globusus un citus mācību materiālus.

Par godu šī cilvēka darītajam cilvēku ar invaliditāti labā, 13. novembrī, Valentīna Auī dzimšanas dienā, tiek atzīmēta Starptautiskā Neredzīgo diena.