Piektdien, 27.novembrī, pulksten 15 tiešsaistes platformā "Zoom" notiks pirmais projekta "Zenit stāsti" stāstu vakars Liepājā, informē Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas kultūras metodiķe Anita Zūna.

To organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, sadarbībā ar projekta īstenotāju Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un atbalstītājiem – "British Council" pārstāvniecību Latvijā "People to People Cultural Engagement" programmas ietvaros un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju.

Tiešsaistes pasākumā tiksies jaunieši, viņu radinieki, skolotāji, bibliotekāri un projekta īstenotāji, lai klausītos stāstus, atcerētos un dalītos pārdomās par notikumiem, kā arī ikdienas dzīvi Liepājā 20.gadsimta 60.–80 gados.

Iesaistoties projektā, jaunieši, kopā ar saviem radiniekiem, pārlūkoja fotogrāfijas ģimenes albumos, kas saglabājušās no šī laika, uzklausīja vecāku un vecvecāku stāstus par objektiem, kas redzami fotogrāfijās un mēģināja tos atrast mūsdienas. Jaunieši izveidoja fotogrāfijas aprakstu un kopā ar oriģinālu iesniedza bibliotēkai, lai publicētu un papildinātu LNB digitālo kolekciju "Zudusī Latvija".

Visaktīvāk projekta īstenošanā iesaistījušās Liepājas Liedaga vidusskola, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija un Raiņa Liepājas 6. vidusskola. Līdz šim Liepājas vidusskolēni "Zudusī Latvija" papildinājuši ar vairāk nekā 20 fotoattēliem ar Liepājas pilsētvides objektiem, darba kolektīvu, tradīciju, bērnudārza un skolas, kā arī ģimenes fotogrāfijām. Fotogrāfijas aplūkojamas šeit.

Darbs turpinās, lai fotogrāfiju aprakstu papildinātu ar informāciju, kas iegūta intervējot radiniekus, kā arī izmantojot bibliotēku resursus.

Tiešsaistes pasākuma stāstus papildinās un atmiņas rosinās fotogrāfijas no ģimeņu albumiem, LCZB krājuma un darbinieku mājām.

Informācija par projektu "Zenit stāsti" Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas mājaslapā  www.liepajasczb.lv vai Latvijas Bibliotēku portālā ej.uz/c64h.