Piektdien, 6.martā, Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) aicina uz literatūrzinātnieces, kritiķes, pasniedzējas un mēnešraksta "konTEKSTS" galvenās redaktores Dr. philol. Sandras Ratnieces (attēlā) lekciju "Leksiski stilistiskās kļūdas un ieteikumi to novēršanai". Tikšanās notiks pulksten 16 Kūrmājas prospektā 13, 118. telpā, informē akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane.

Lekcijā tiks pievērsta uzmanība šādām valodas kļūdām: nepareizs prievārdu lietojums, vārdu nemotivēts/motivēts izlaidums, liekvārdība (daudzvārdība, tukšvārdība, dubultvārdība), vārdu neiederīgs lietojums, vārdu kļūdainās formas un kalki kopumā u.c. Tiks meklēti un atrasti daudz latviešu sinonīmu šo kļūdu novēršanai.

S. Ratniece profesionālajā kritiķes darbā galvenokārt pievērsusies dzejas kritikai. Sabiedrisko aktivitāšu jomā jāakcentē darbs ar jauniešiem – Latvijas Rakstnieku savienības literārā semināra “Aicinājums" vadītāja. Sandrai Ratniecei ir būtisks latviešu valodas un literatūras attīstības, tās saglabāšanas un aizsardzības aspekts: “Viens no veidiem, kā nepazaudēt latviešu valodas garšu, ir to lietot pareizi, lieki nepiesārņojot, bet gan gluži pretēji – bagātinot ar dažādām niansēm, tādējādi apliecinot latviešu valodas labskanību un plašo vārdu krājumu."

PPLA nodarbības ir bezmaksas, pievienoties aicināts ikviens interesents. Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu linda.zulmane@liepu.lv. Projekts "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums “Via Cultura".