14.jūnijā Liepājas Universitātē notika pirmais Liepājas IT talantu programmas izlaidums. Programmas ietvaros 10.–12. klases Liepājas skolu jauniešiem  4 mēnešu garumā bija iespēja apgūt programmēšanu un veidot dažādus IT projektus, lai dotu spēcīgu zināšanu bāzi  tiem, kuri savas nākotnes studijas un karjeru vēlas saistīt ar tehnoloģiju jomu, informē Liepājas IT talantu programmas vadītāja Agate Ambulte (Digitālo inovāciju parks).

Pasākumā piedalījās programmas absolventi, programmas vadītāja Agate Ambulte, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes dekāne Anita Jansone, kā arī IT eksperts – mentors Janeks Kreitāls.

"Man bija liels prieks iepazīties ar jauniešiem, kuriem ir gribasspēks sasniegt izvirzītos mērķus un iegūt jaunas zināšanas. IT ir visur mums līdzās un arvien vairāk vajadzīgi speciālisti, kas spēj izstrādāt, visiem tik nepieciešamos, tehnoloģiskos risinājumus. Novēlu saglabāt interesi par IT un turpināt pilnveidot savas zināšanas un prasmes", sveicot Liepājas IT talantu programmas absolventus atzina A. Jansone.

Programmu absolvēja 5 neatlaidīgi un talantīgi jaunieši – Dženifera Eļbe, Nensija Betija Aukmane, Gustavs Gārde, Niks Janeks Kreitāls un Viljams Trukšāns. Izlaiduma dienā jaunieši atzina, ka programma bijusi pietiekami izaicinoša, taču reizē arī aizraujoša un sasitoša.

Liepājas IT talantu programmas virsmērķis ir sniegt iespēju jauniešiem ar izciliem sasniegumiem mācībās, apgūt nepieciešamās priekšzināšanas padziļinātā līmenī, lai veiksmīgi turpinātu savu profesionālo izaugsmi starptautiski pieprasītās profesijās. "Liepājas IT talantu programma" ļāva jauniešiem paralēli vispārējās vidējās izglītības ieguvei padziļināti apgūt tīmekļa vietņu izstrādi un realizēt praktiskus programmēšanas projektus.

Apmācības noritēja ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu, Digitālo inovāciju parkam sadarbojoties ar Liepājas tehnoloģiju klasteri un Liepājas Universitāti.

Nākamais Liepājas IT talantu programmas uzsaukums notiks 2023.gada rudenī.