Ilgi gaidītais notikums nu ir klāt – "TestdevLab" vasaras skolas mācības! Jau vairākus gadus pēc kārtas, uzņēmuma "TestdevLab", kas ir viens no vadošajiem programmatūras kvalitātes nodrošināšanas uzņēmumiem Latvijā, meitas uzņēmums "TDL School" organizē vasaras skolas, kurās varēs apgūt programmatūras testēšanu. Šogad tiek organizētas trīs vasaras skolas, tās norisināsies tiešsaistē, Rīgā un pēc divu gadu pauzes atkal viena tiek rīkota klātienē, Liepājas "TestdevLab" birojā.

Pirmā vasaras skola notiks Liepājā, kur divu nedēļu garumā, no 1. līdz 12. jūlijam, interesentiem būs iespēja apgūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas programmatūras kvalitātes nodrošināšanas jomā, kas sadalītas trīs moduļos: Ievads programmatūras testēšanā, programmēšanas valoda JavaScript un tīmekļa lietotņu testēšanas automatizācija. Apgūtās zināšanas kursa dalībnieki nostiprinās, pildot praktiskus uzdevumus, kas demostrēs, kā iegūtās zināšanas noder reālā dzīvē. Nodarbības noslēgsies ar pārbaudījumiem un labākajiem absolventiem pēc kursu beigšanas tiks piedāvāta apmaksāta prakses vieta "TestdevLab", bet ar laiku pat iespējams kļūt par šī IT uzņēmuma darbinieku.

Visi trīs vasaras skolas pasniedzēji ir ne tikai lieliski "TestdevLab" programmatūras kvalitātes inženieri ar lielu pieredzi testēšanā, bet ir arī liepājnieki. Madara Freimane, viena no pasniedzējām, kas strādā "TestdevLab" Liepājas birojā no pirmās tā izveides dienas, ir arī pasniedzēja "RTU Liepāja".

""TestdevLab" vasaras skolas programma ir veidota ar mērķi nodrošināt dalībniekiem teorētiskas un praktiskas prasmes, kas nepieciešamas, lai sekmīgi darbotos mainīgajā IT nozarē. Manuprāt, šī ir lieliska iespēja dalībniekiem būt neformālā atmosfērā un atbalstošā vidē, kura veicina efektīvu zināšanu apgūšanu un palīdz jaunajiem IT speciālistiem izveidot vērtīgas profesionālās saites. Šī vasaras skola piedāvā ne tikai izcilu mācību iespēju, bet arī kalpo kā platforma, kurā dalībnieki var parādīt savas spējas nākotnes darba devējam, un uzsākt startu karjerai vienā no vadošajiem Latvijas IT uzņēmumiem." saka Madara Freimane, viena no vasaras skolas pasniedzējām.

"TDL School" ir neformālās izglītības iestāde, kas piedāvā maksas un bezmaksas kursus dažādās ar programmatūras izstrādi un testēšanu saistītās jomās. Kursi ir gan cilvēkiem bez iepriekšējas pieredzes IT jomā, gan padziļinātas tehniskas apmācības kādā konkrētā tehnoloģijā.