Divu nedēļu garumā no 18. līdz 29. jūlijam Liepājā norisinājās otrā šā gada vasaras klātienes apmācība programmatūras testēšanas pamatu apguvē, ko rīko IT jomas uzņēmuma "TestDevLab" struktūrvienība "TDL School", kas tika izveidota pagājušajā gadā.


Pirms tam līdzīgi kursi norisinājās Ventspilī, un vēl trešais vasaras klātienes skolas raunds paredzēts Rīgā, bet ceturtā apmācība notiks tiešsaistē, uz ko pieteikšanās jau beigusies, un interesi izrādījuši vairāk nekā simtu trīsdesmit pretendentu gan no Latvijas, gan ārzemēm, turklāt ne tikai no Maķedonijas, kur "TestDevLab" ir birojs, bet, piemēram, arī no Brazīlijas, portālam irliepaja.lv pastāstīja "TDL School" vadītāja Raita Rollande.


Kursus pasniedz pieredzējuši "TestDevLab" inženieri, kas spēj sniegt ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī dalīties savā pieredzē par tehnoloģiju reālo pielietojumu industrijā.

Pēc kursa pabeigšanas dalībnieki saņem sertifikātu, kā arī vērtējumu, un piektdien to saņēma divdesmit kursu beidzēji gan no Liepājas, gan Jelgavas, Siguldas un citām vietām.

"Rezultāti ir ļoti labi, vairāki kursu dalībnieki saņēmuši vērtējumi "9", tātad "teicami"," teic Rollande.

Taču citādi nemaz nevar būt,


jo mācības ir ļoti intensīvas, pasniedzēji ļoti stingri, un nekāda auklēšanās nenotiek,

saka Rollande. Turklāt kursanti jau ir izgājuši zināmu atlasi pirms mācību uzsākšanas, jo pieteikumu bijis vairāk nekā iespēju uzņemt skolā.


Liepājas kursu pasniedzēji, "TestDevLab" speciālisti Madara Freimane, Linards Nikiforovs un Edgars Hartmanis. Foto: irliepaja.lv.


Labākajiem pēc kursu beigšanas tiek piedāvāta apmaksāta prakses vieta "TestDevLab", bet ar laiku pat iespējams kļūt par šī IT uzņēmuma darbinieku. Arī viens no tikko Liepājā aizvadītā kursa pasniedzējiem – Linards Nikiforovs – savulaik bija "TDL School" kursu dalībnieks, bet tagad ir "TestDevLab" inženieris, stāsta Rollande.

Vienu no labākajiem vērtējumiem šajā reizē saņēmis Sergejs no Olaines. Portālam irliepaja.lv viņš atzīst, ka izmantojis savu atvaļinājumu, lai klātienē varētu piedalīties kursos Liepājā. Uz jautājumu, vai bija vērts, viņš nevilcinoties atbild: "Jā, protams." Šobrīd viņa tiešais darbs nav saistīts IT jomu, bet interese par to esot, un Sergejs arī cer, ka spēs mainīt jomu, kurā strādāt nākotnē. Par liepājnieku kļūt gan viņš nesolās.

Madara Freimane, viena no pasniedzējām, ir liepājniece, strādā "TestDevLab" Liepājas birojā no pirmās tā izveides dienas, ir arī pasniedzēja Liepājas Universitātē, kura savukārt ir viena no piecām augstskolām, ar kurām Latvijā sadarbojas "TestDevLab".

"Mans uzdevums bija iedot pamatbāzi – kas ir testēšana, kāpēc tā nepieciešama, kāda veida testēšanas mums ir, kā veidot kļūdas ziņojumu u.tml. Tāpat iepazīstināt ar lielajiem testēšanas rīkiem, kā "TestRail", arī ar "Jira", kas ir ļoti noderīga, vienalga, kur cilvēks aiziet strādāt, un daudz kas cits."


"TestDevLab" vasaras skola Liepājā ieies vēsturē arī ar to, ka tikko aizvadītajās apmācībās tika izsniegts 500. "TDL School" sertifikāts, ko saņēma Aleksis Roga. Foto: irliepaja.lv.


"TDL School" mācās ne tikai iesācēji, skola organizē kursus arī uzņēmuma darbiniekiem, jo IT joma ir tā, kur pārtraukt mācīties nav iespējams, saka Rollande. "Tas ir tāpat kā airējot – tikko tu pārtrauc, straume nes atpakaļ".

Skolas vadītāja atzīst: ir liels prieks, ka mācības atsākušās klātienē, jo video ierakstītas lekcijas nesniedz to kvalitatīvo apmācību, ko tiešs kontakts, kad kursantam ir iespēja jebkurā brīdī uzdod jautājumu pasniedzējam.Uzziņa
"TDL School" ir neformālās izglītības iestāde, kas piedāvā maksas un bezmaksas kursus dažādās ar programmatūras izstrādi un testēšanu saistītās IT nozarēs. Šajā pusgadā organizēti jau 90 dažādas nodarbības.

Kursi ir gan cilvēkiem bez iepriekšējas pieredzes IT jomā, gan padziļinātas tehniskas apmācības kādā konkrētā tehnoloģijā.

"TestDevLab" vasaras skolās šogad tiek sniegtas zināšanas trīs moduļos – "JavaScript" programmēšana, programmatūras testēšana, un tīmekļa vietņu testēšanas automatizēšana.