Latvijas IT uzņēmums "TestDevLab", kas Liepājā ienāca 2018. gadā, atverot trešo biroju aiz Ventspils un Rīgas, trešdien, 20. aprīlī, atklāja savu jauno biroju, kurš aizņem visu nesen saskaņā ar "TestDevLab" vēlmēm renovēto ēku Jūras ielā 26.

Tagad uzņēmuma darbinieki strādās aptuveni 500 kvadrātmetru platībā iekārtotās modernās, ērtās un patīkamās telpās, bet pirms tam, jo īpaši augot tieši "Covid-19" pandēmijas laikā, birojs jau divas reizes pārcēlies uz lielākām telpām turpat, Juliannas pagalmā, kur tas sāka savu darbību Liepājā. Šobrīd uzņēmums Liepājā nodarbina 25 darbiniekus, no kuriem gan ne visi mīl strādāt kolektīvā, un dara to no mājām, izrādot jauno mājvietu portālam irliepaja.lv pastāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks Andrejs Frišfelds.


"TestDevLab" aizņēmis visu ēku Jūras ielā 26. Publicitātes foto.


Jaunajās telpās "TestDevLab" acīmredzot uzkavēsies ilgāk, jo to potenciāls ļauj dubultot darbinieku skaitu, ja rastos nepieciešamība. Taču pagaidām brīvās platības tiks izmantotas vasaras apmācībām pērn izveidotajā meitas uzņēmumā "TDL School", lai ieinteresētu jauniešus apgūt IT jomas profesijas, bet šobrīd vienā no brīvajām telpām var apskatīt arī divpadsmit planšetēs apkopotu "TestDevLab" pastāvēšanas desmit gadu vēsturi.

"Desmit gadi ir tāds optimāls vecums uzņēmumam, kad mēs saprotam, ko darām, kur esam kopējā pasaules tirgū,"

atzina Frišfelds. Savukārt jaunā biroja atvēršana, pēc Frišfelda teiktā, ir kā padarīts mājasdarbs, lai varētu turpināt izaugsmi Liepājā. "Mūsu inženieri strādā dažādos interesantos starptautiskos projektos, nodrošinot audio un video kvalitātes testēšanas pakalpojumus. Jaunajās telpās varēsim izveidot papildu testēšanas laboratorijas," viņš uzsvēra, aicinot "TestDevLab" kolektīvam pievienoties gan praktikantus, gan pieredzējušus IT speciālistus – "Darba pietiks visiem!"


Uzņēmuma līdzīpašnieks Andrejs Frišfelds ir ļoti mobils, lielākoties pārvietojoties starp Rīgu, Ventspili un Liepāju, jo uzskata, ka "sazvanīties var jebkurā brīdī, bet pēdējās klačas tomēr paklausīties var pie kafijas, fiziski klātesot". Publicitātes foto.


Pagājušā gada nogalē "TestDevLab" atzīmēja savas darbības pirmo desmitgadi un šobrīd uzņēmumā strādā jau vairāk nekā 500 darbinieki no 17 dažādām valstīm, pārsvarā no Eiropas, bet arī, piemēram, no Brazīlijas. Darbinieku skaits audzis katru no desmit pastāvēšanas gadiem, taču pandēmijas laikā, 2020. – 2022. gadā, piedzīvots īsts lēciens, līdz ar to nācies sākt meklēt darbiniekus arī ārzemēs. Uzņēmumam ir seši biroji Latvijā, galvenokārt pilsētās, kurās ir augstskolas, kas gatavo IT speciālistus, – Liepājā, Ventspilī, Rīgā, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī, kā arī Skopjē, Ziemeļmaķedonijā, kur šā gada sākumā atvērts pirmais starptautiskais birojs ar vairāk nekā 70 darbiniekiem tajā.  Kā atzina Frišfelds, Latvijā nav vajadzības atvērt vēl kādu biroju, jo esošie "nosedz" laukumu, taču jau tuvākajā laikā biroji tiks atvērti arī Tartu, Igaunijā, un Viļņā, Lietuvā, bet vasarā – Malagā, Spānijā.

Par uzņēmuma klientiem tā īpašnieks ir vārdos skops, taču "TestDevLab" klientu vidū ir "Microsoft", "Skype", "Orange", "Telefonica", "Airbnb" un citi. "TestDevLab" programmatūras kvalitātes nodrošināšanas speciālisti rūpējas gan par pasaules lielāko tehnoloģiju gigantu programmatūras kvalitāti, gan sadarbojas ar jaunuzņēmumiem, audio un video programmatūras testēšanas pakalpojumi, kas pēdējos gados ir īpaši pieprasīti, tiek sniegti arī no Liepājas biroja.

"Mēs esam ļoti labā situācijā, jo mums klients maksā par to, ka mēs pierādām – viņa produkts ir slikts,

mums nav jāstāsta, cik šī programmatūra jums ir laba," pajoko Frišfelds.


Uzņēmuma Liepājas birojā šobrīd strādā 25 darbinieki. Publicitātes foto.


Uzņēmums "TestDevLab", ko 2011. gadā Ventspilī izveidoja Andrejs Frišfelds un Ervins Grīnfelds (abi kopā studējuši, pēc tam strādājuši "Skype"), nodarbojas ar programmatūras testēšanas pakalpojumu sniegšanu un testēšanas produktu izstrādi. Uzņēmuma testēto programmatūru lieto vairāk nekā 4,5 miljardi cilvēku visā pasaulē. "TestDevLab" ir saņēmis LIAA Eksporta un inovācijas balvu, "The Red Jackets" Eksporta izcilības balvu un vairākus gadus pēc kārtas uzņēmuma radītie testēšanas produkti ir augstu novērtēti prestižajā "European Software Testing Awards" konkursā. 2019. gadā "TestDevLab" ieguva informācijas drošības pārvaldības standarta ISO/IEC 27001:2013 sertifikātu.


Vairāk par uzņēmumu ŠEIT.


Uzziņa
"TestDevLab" agrozījums:
2020. gadā – 9 823 506 eiro
2019. gadā – 7 356 174 eiro
2018. gadā – 4 759 351 eiro

Peļņa:
2020. gadā – 2 760 502 eiro
2019. gadā – 2 291 522 eiro
2018. gadā – 1 362 943 eiro