Biedrība "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" sadarbībā ar PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" ar ASV vēstniecības finansiālu atbalstu veiksmīgi realizēja projektu "Diversity of the US Music Culture: Remote Classes by the Hollywood Composer Lolita Ritmanis", ka rezultātā audzēkņi guva vērtīgu pieredzi Amerikā dzīvojošās latviešu izcelsmes komponistes Lolitas Ritmanes meistarklasēs, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

"Man ir sajūta, ka šis ir bijis ļoti labs piedzīvojums gan audzēkņiem, gan skolotājiem un visiem, kas bija iesaistīti šajā projektā. Vēlos uzsvērt, ka uzreiz pēc meistarklasēm jauniešiem nav jāizdara sasteigts lēmums par to, vai viņi vēlēsies sevi pilnveidot filmu mūzikas komponēšanā, taču viņiem ir dota iespēja skatīties plašāk, un redzēt kādas iespējas piedāvā mūzikas komponēšana.

Mani patīkami pārsteidza skolas audzēkņu sasniegtais rezultāts un progress, kāds šo nedēļu laikā bija vērojams un ir patīkami dzirdēt no jauniešiem, ka gūtā pieredze ir kā iedrošinājums, jo nekas taču nav neiespējams – pat saņemt konsultācijas no tik pieredzes bagātas komponistes, kāda ir Lolita Ritmane. Mācību procesā izcilā komponiste centās atrast kaut ko labu katrā audzēknī, nevis koncentrējās uz nepilnībām. Atrast pozitīvo katrā, tas ir ļoti motivējoši.

Paldies visiem projektā iesaistītajiem par šo iespēju. Arī man pašam bija interesanti vērot un uzzināt jaunas profesionālās nianses, kuras Lolita kā praktizējošs kino mūzikas komponists atklāja meistarklasēs," atmiņās dalās LMMDV Struktūrvienības vadītājs radošajā darbā Mūzikas izglītības programmām Jānis Strazds.

Komponēšanas meistarklasēs piedalījās PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi Timotejs Rozentāls, Annika Lanka, Marks Jonatans Runds, Paula Rebeka Biteniece un Kristaps Vītols-Vītoliņš (2. līdz 4. kurss). Projekta ietvaros notika četras tiešsaistes meistarklases, kurās dalībnieki tika iepazīstināti ar ASV mūzikas kultūras daudzveidību akadēmiskajā un filmu mūzikā. Lolita Ritmane iepazīstināja meistarklašu dalībniekus ar savu pieredzi ceļā uz mūzikas izglītību un muzikālo karjeru ASV.


"Kad pieņēmu lēmumu piedalīties šajā projektā, man bija nelielas bažas, kā tehniski spēsim no attāluma šo sadarbību īstenot. Bet jau pēc pirmās nodarbības es biju pozitīvā šokā, jo tehniski par visu bija padomāts, un tika nodrošināta augsta kvalitāte. Meistarklasēs valdīja pozitīva gaisotne, īpaši bija prieks redzēt, ka audzēkņi viens otru atbalsta un sniedz nepieciešamo palīdzību. Mani ļoti pārsteidza cik ļoti katrs audzēknis ir piedomājis pie savas identitātes, izceļot unikālo muzikālo talantu. Visi jaunieši ir izcili, katram ir sava personība, un sadarbība ar audzēkņiem notiek arī pēc meistarklasēm, jo ir atsūtījuši savus skaņdarbus, par kuriem vēlas saņemt viedokli," stāsta L.Ritmane.

Komponiste papildina: "Jaunieši, esiet nedaudz traki, jo ir svarīgi neapklusināt iekšējo balsi. Ticiet sev, ka viss ir iespējams. Atveriet sirdis un ļaujiet plūst mūzikai. Atrodiet cilvēkus, kas ir jūsu muzikālā un garīgā ģimene, kas jums tic, jo komponēšanas ceļš nav līdzens, vienmēr ir vajadzīgs kāds, kurš uzmundrina. Galvenais ir nepalikt vienam, bet gan apmainīties ar domām, idejām un redzējumu, tas palīdzēs jūsu personības izaugsmei!"
 
Lolita Ritmane (1962) ir latviešu izcelsmes ASV komponiste. Viņa ir tikusi nominēta prestižajai "EMMY" balvai desmit reižu, un to ieguvusi 2002.gadā par mūziku animācijas seriālam "Batman Beyond". 2019.gadā Ritmane komponēja mūziku filmai "Dvēseļu putenis" (režisors Dzintars Dreibergs), par to viņa 2020. gada 18. februārī saņēma "Zelta mikrofona" balvu kategorijā "Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums". 2020.gadā komponistei par šo darbu tika piešķirta balva "Lielais Kristaps". Filmas mūzikas ierakstā piedalījās Valsts akadēmiskais koris "Latvija" (diriģents Māris Sirmais) un speciāli ierakstam izveidots simfoniskais orķestris. Līdz šim "Dvēseļu puteni" noskatījušies vairāk kā 250 000 skatītāju. Šī filma ar Lolitas Ritmanes mūziku nokļuva arī "Oskara" balvas īsajā sarakstā.

Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Foto no 2021.gada 30.septembra.