Noskaidroti projekta "Lauvu spēles" ietvaros izsludinātā bērnu radošo veikumu – lauvu masku – konkursa uzvarētāji, kā rezultātā galvenās balvas –  četras mīkstās rotaļlietas Liepājas sarkanā lauvas atveidā iegūst: Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes "Liepiņa" 3.grupa "Mārītes" (skolotājas Diāna Grundmane un Ina Kaže), Liepājas Centra sākumskolas 3.c klase (skolotāja Ilze Žimante), brāļi Arturs un Roberts (iesūtītāja Ilona Bobko), kā arī Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes ''Margrietiņa'' ''Taurenīšu'' grupas bērni (skolotāja Anta Ķikale).

Lai piedalītos projekta "Lauvu spēles" masku darināšanas konkursā, ikvienam interesentam, sākot ar augusta mēnesi un vadoties pēc radošās darbnīcas video, bija iespēja izveidot savu Liepājas sarkanā lauvas masku, kuru vēlāk ar vecāku, skolotāju vai  audzinātāju palīdzību iesūtīt projekta radošajai komandai izvērtēšanai, informē projekta "Lauvu spēles" sabiedrisko attiecību un satura mārketinga speciāliste Ieva Dzintare.

Nosakot lauvas masku uzvarētājus, tika ņemts vērā masku veidošanas precizitāte (balstoties video darbnīcas materiālā), iesaistīto dalībnieku skaits un atsaucība viena pieteikuma ietvaros, kā arī radošākā interpretācija starp visiem konkursantu pieteikumiem. Konkursa rezultātu izvērtēšanā piedalījās gan projekta "Lauvu spēles" radošā komanda, gan brīvprātīgie.

"Kopumā atsaucība uz izsludināto konkursu vērtējama kā tiešām liela. Saņēmām gan individuālus lauviņu masku veikumus no ģimenēm, gan ļoti lielu aktivitāti izrādīja pilsētas pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādes. Īpašs paldies par to noteikti jāsaka klašu un bērnudārzu grupiņu audzinātājām un skolotājām, un izglītības iestāžu vadītājām, kuras, vai nu atsaucoties uz aicinājumu, vai individuālas iniciatīvas vadītas, iepazīstināja mazos liepājniekus ar "Lauvu spēļu" materiāliem un pamudināja uz dalību konkursā", komentē projekta vadītāja Irita Kalēja.

Visa lauvas masku konkursa laikā tika saņemti 132 pieteikumi, bet tā kā projekta ietvaros par galvenās balvas ieguvējiem bija iespēja noteikt tikai četru komandu un individuālos veikumus, tad veicināšanas balvas un nelielus suvenīrus pārējiem konkursa dalībniekiem sarūpējusi Liepājas pilsēta un tūrisma informācijas centrs.

Kā iepriekš informēts, biedrība "KultūrBĀKA", pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta "Ģimenei draudzīgas vides veidošana" ietvaros, sākot ar maiju realizē projektu "Lauvu spēles".

Projekta ietvaros izstrādāts un ģimenēm ar bērniem pieejami divi video stāsti par Liepājas sarkanā lauvas gaitām pilsētā, divas radošās video darbnīcas, kur, sekojot līdzi tām, ir iespējams izveidot lauvēna apsveikumu kartīti vai lauvēna masku. Kā arī Liepājas pilsētvides orientēšanās spēle un aplikācija, kura bez maksas pieejama un lejuplādējama "Google Play" un "Apple Store" veikalos.

Par visām projekta aktivitātēm ir iespēja uzzināt, sekojot līdzi jaunumiem "Lauvu spēļu" Facebook kontā, Youtube kanālā , kā arī biedrības "KultūrBĀKA" sociālo kontu Facebook un Instagram ietvaros.
Visas projektā paredzētās aktivitātes ir bezmaksas un pieejamas plašam sabiedrības un interesentu lokam.