Vēl 20. gadsimtā latvieši mīlēja lustīgi atzīmēt Pēterdienu. Ja līdz Jāņiem darbi nebija apdarīti un Jāņus nācās svinēt saspringumā, tad Pēterdienā, viss bija paveikts un tā bija atpūta visiem.

Laika posmā no 29.jūnija līdz 4.jūlijam Pētertirgū, Kuršu ielā 5/7/9 tiks atdzīvināta Pēterdienu noskaņa. Nedēļas garumā bez maksas varēs atpūsties, izklaidēties, iegūt jaunas zināšanas un nebijušu pieredzi vienlaikus ar iepirkumu veikšanu.

Pēterdienās tirgus tiks pārvērsts par daudznozīmīgu kultūrvidi, kur apmeklētāji varēs baudīt svētku atmosfēru, iepazīt vēsturi caur fotogrāfijām, mūziku un dekorācijām. Svētku nedēļa tiek plānota kā atskats uz 20. gadsimtu Liepājas vēsturē no Pētertirgus skatpunkta.

Šajā svētku nedēļā Pētertirgus skārnis tiks bagātīgi pusķots ar smaržīgām zaļumu vijām, daudzskaitlīgām meijām un simtiem karodziņu, ko nodrošinās SIA Sapņu pietura meistaru rokas.

Pētertirgus skārnī būs iespējams iepazīties ar vēsturiskām fotogrāfijām no pagājušā gadsimta, kas atlasītas no Liepājas muzeja krājuma, Liepājas kolekcionāru Guntara Zariņa, Airas Klampes privātklekcijām un vietnes Zudusī Latvija.

Būs iespēja novērtēt 100 gadīgu šokolādes kūkas recepti un uzzināt pēc kādas receptes pagatavoja ledus kafiju 1932. gadā. Receptes atlasītas no Liepājas muzeja krājuma un liepājnieces Aldas Škuburas privātkolekcijas.

Jūnija garumā Pētertirgus apmeklētāji aicināti piedalīties fotokonkursā, par skaistāko fotogrāfiju, kas atspoguļo pārdomātu iepirkšanos. Foto jāsūta info@petertirgus.lv līdz 4. jūlijam. Šī iniciatīva ir ar mērķi mazināt vienreizēja iepakojuma izmantošanu ikdienā un veicināt iepirkšanās paradumu maiņu pircēju vidū. Fotokonkursa balvas nodrošina SIA Pētertirgus un Liepājas dome.

Lai iedvesmotu Pētertirgus apmeklētājus, radīts īss video, kas rāda 3 vienkāršus pārdomātas iepirkšanās soļus: iepirkumu saraksts, mājās sagatavota tara un iepirkumu groziņš vai soma.


Lai izceltu Pētertirgus vēsturi un lielisko arhitektūru, "kultūrBĀKA" un "Pētertirgus" sociālajos kontos un petertirgus.lv mājas lapā Pēterdienu laikā būs iespējams noskatīties īsu gida Anda Lāča stāstījumu par Pētertirgu, kura video risinājumus piedāvās OHM.LV.

Pēterdienas paredzētas plašai sabiedrības daļai, lai radītu iemeslu aizsākt sarunas par Liepājas tirgus nozīmību, ēkas arhitektonisko vērtību, Liepājas vecpilsētas attīstību, svētkiem un iepirkšanās kultūru senāk, tagad un nākotnē. Pēterdienas Pētertirgū paredzētas kā jaunas tradīcijas iedzīvināšana, kas sniegtu iespēju ik gadu patīkamā svētku atmosfērā atskatīties uz kādu nozīmīgu vēstures posmu un aktualizēt mūsdienām svarīgus tematus.

Pēterdienu koncepta autore un projekta vadītāja ir Liepājas kultūras entuziaste Madara Pilipa-Matisone.

Projekts tapis biedrības "kultūrBĀKA" paspārnē un ieguvis finansējumu Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotajā projektu konkursā. Līdzfinansētājs un atbalstītājs gan finansiālā, gan emocionālā ziņā – SIA Pētertirgus, administrācija un nomnieku kolektīvs.

"Sirsnīgs paldies – visiem, kas iesaistījās, palīdzēja un dalījās un ar savu laiku un darbu, lai taptu Pēterdienu sajūta!" komentē projekta autore Madara Pilipa-Matisone.

Pētrdienās tiks ievērotas vadlīnijas epidemioloģiskajai drošībai "Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai. Notikumi var tikt pielāgoti valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Pētertirgus aicina ievērot 2 metru distanci un būt atbildīgiem par savu un citu veselību.