No otrdienas, 29. jūnija, līdz pat 4. jūlijam "Pētertirgū" valdīs īpaša Pēterdienu svētku noskaņa un atdzims senā Pēterdienas tradīcija, portālu irliepaja.lv informēja svētku idejas autore un projekta vadītāja Madara Pilipa-Matisone.

Šajā laikā "Pētertirgū" varēs ne tikai iepirkties, bet arī atpūsties, izklaidēties, apskatīt fotogrāfiju izstādi, baudīt dekorācijas un mūziku no 20. gadsimta ierakstiem.


Svētku nedēļā "Pētertirgus" skārnis tiks bagātīgi pusķots ar smaržīgām zaļumu vijām, meijām un karodziņiem, ko nodrošinās SIA "Sapņu pietura" meistari.

"Pētertirgus" skārnī būs  arī iespējams iepazīties ar vēsturiskām fotogrāfijām no pagājušā gadsimta, kas atlasītas no Liepājas muzeja krājuma, Liepājas kolekcionāru Guntara Zariņa, Airas Klampes privātklekcijām un vietnes Zudusī Latvija.

Būs arī iespēja novērtēt 100 gadīgu šokolādes kūkas recepti un uzzināt pēc kādas receptes pagatavoja ledus kafiju 1932. gadā. Receptes atlasītas no Liepājas muzeja krājuma un liepājnieces Aldas Škuburas privātkolekcijas.

Svētku nedēļa plānota kā atskats uz 20. gadsimtu Liepājas vēsturē no "Pētertirgus" skatpunkta.

"Varbūt izdodas saskatīt arī kādas mūsdienu stila un dzīvesveida tendences, kas saistītas ar 20. gadsimtu!" – saka Pilipa-Matisone, piebilstot, ka svētku rīkotāji vēl līdz 4. jūlija pulksten 16 gaidīs pircēju iesūtītas fotogrāfijas, kurās sūtītājam jāparāda sevi pārdomātā iepirkšanās stila tēlā. Foto sūtīt uz e-pasta adresi: info@petertirgus.lv. Balvas nodrošina SIA "Pētertirgus" un Liepājas dome.

Svētkus atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Uzziņa
Pilsētas tirgus 1910. gada 4. septembrī no Rožu laukuma tika pārcelts uz tā tagadējo atrašanās vietu Kuršu laukumā. Arhitekta Luisa Melvila projektētais un jūgendstilā celtais centrālais paviljons iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.


Centrālais paviljons uzcelts agrāko kazarmu vietā, starp trim baznīcām – Svētās Annas baznīcu austrumos, Svētā Jāzepa katedrāli rietumos un sinagogu, kas līdz Otrajam pasaules karam atradās uz dienvidiem no Pētertirgus, pirms to iznīcināja 1941. gada jūlijā.


Tirgum nosaukums dots par godu Kurzemes hercogistes pēdējam hercogam Pēterim Bīronam.