"Kurzemes Vārda" žurnāliste Nora Driķe pirmdien, 27.februārī, kā lieciniece bija uzaicināta uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu, taču neierādās.

"Runa ir par atbildību, Driķe tiesā nebija ieradusies un arī nepaziņoja par neierašanās iemeslu," portālam irliepaja.lv sacīja prasības uzturētāja juriste Elita Kosaka.

Liecinieces neierašanās dēļ tiesas sēde atlikta uz 24.maiju.

Kosaka bija lūgusi tiesu piespriest lieciniecei naudas sodu, kā to paredz likums, taču tiesa nolēma pirmajā reizē iztikt bez naudas soda piespriešanas.

Runa ir par prasību, ko Kosaka cēlusi pret valsti Tieslietu ministrijas, Prokuratūras un Valsts policijas personā sakarā ar kriminālprocesu, kas pret Kosaku tika sākts pirms sešiem gadiem un pēc tam izbeigts. Kosaka prasa atlīdzināt viņai nodarīto morālo kaitējumu 10 000 eiro apmērā.

Portāls jau rakstīja, ka pērn Kosaka saņēma 965, 60 eiro zaudējuma atlīdzību, jo tika attaisnota krimināllietā, ko pret viņu 2008.gadā uzsāka (pēc Kosakas teiktā – safabricēja, lai kompromitētu viņu pirms vēlēšanām)  toreizējā Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvalde.

Toreiz pret Kosaku tika uzsāktas divas krimināllietas. Pirmo policija sāka, pamatojoties uz SIA "Horizonts - 2" iesnieguma par naudas izkrāpšanu. Pēc tam, kad Kosaku attaisnoja, viņa no valsts saņēma gan zaudējumu atlīdzību, gan atlīdzību par morālo kaitējumu – 1000 latu.

Otra krimināllieta, kurā arī Kosaku attaisnoja un par kuru viņa saņēma zaudējuma atlīdzību, bija par naudas piesavināšanos no Sergeja Siņagina, kuram Kosaka it kā bija piedāvājusi juridiskos pakalpojumus, kad tas Liepājas domei 2007.gadā pārdeva māju Ventspils ielā.