No šī gada 1. novembra Liepājas novada pasažieriem reģionālo autobusu maršrutos Aizpute–Cīrava, Liepāja–Jūrmalciems un Liepāja–Ziemupe jārēķinās ar izmaiņām reisu un kustības grafikā iekļauto pieturu sarakstos, portālu informēja VSIA "Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5349 Aizpute–Cīrava slēgti reisi pulksten 12.00 no Aizputes un pulksten 12.20 no Cīravas, kas līdz šim bija pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās. Autobuss rīta reisā, kas pulksten 07.10 ir no Aizputes, turpmāk brauks līdz pieturai Dzērves skola. Savukārt atpakaļ autobuss darba dienās (no pirmdienas līdz piektdienai) no pieturas Dzērves skola izbrauks pulksten 07.40, galapunktā Aizputē iebraucot pulksten 08.05.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6901 Liepāja–Jūrmalciems autobuss pirmdienās vairs nekursēs pulksten 08.50 un pulksten 13.50 no Liepājas, kā arī pulksten 09.35 un pulksten 14.35 no Jūrmalciema.

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6908 Liepāja–Ziemupe svētdienās autobuss nekursēs pulksten 15.20 no Liepājas un pulksten 16.45 no Ziemupes.


Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus minētajos maršrutos veic AS "Liepājas autobusu parks". Izmaiņas ATD saskaņojusi ar Kurzemes plānošanas reģionu.

Izmaiņas veiktas, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes doto uzdevumu ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem veikt nerentablo maršrutu, reisu detalizētu lietderības novērtējumu. Tika izvērtēti reisi, kuru rentabilitātes rādītāji (ieņēmumu segums pār izmaksām) ir 10% vai zemāks (atbilstoši 2022. gada rādītājiem), kā arī tas, vai maršruta reisi ir vienīgie savienojumā ar apdzīvotu vietu, vai konkrētais reiss ir tehniskais reiss pieprasītākam/citam reisam u.c.

Par valsts SIA "Autotransporta direkcija"
Saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 5.panta piektajā daļā noteikto, ATD kompetencē ir  izstrādāt, pārzināt un plānot maršrutu tīkla reģionālās nozīmes maršrutus, nodrošināt sabiedriskajam transportam no valsts budžeta iedalīto finanšu līdzekļu administrēšanu un piešķiršanu Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutos.