Liepājā īstenos projektu, kura laikā neredzīgus cilvēkus mācīs fotografēt, aģentūrai BNS pavēstīja biedrības "Lauvu klubs Liepāja" valdes priekšsēdētājs Jānis Ēlerts.

Fotoprojekta "Es rādu Tev to, ko pats neesmu redzējis" laikā vairākus mēnešus pārstāvji no Liepājas Neredzīgo biedrības uzņems fotogrāfijas, kurās fiksēs lietas, vietas un sajūtas, kas viņiem ir īpašas.

Projekta beigās taps ceļojoša fotoizstāde, ko ar starptautiskā "Lauvu kluba" tīkla atbalstu 2012.gada pavasarī eksponēs Liepājā, Rīgā, Valmierā un Alūksnē, bet pēc tam izstāde sāks ceļu ap Baltijas jūru, piestājot Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Vācijā. Ar vēstniecību atbalstu neredzīgo uzņemtās fotogrāfijas plānots eksponēt arī Lielbritānijā un ASV.

"Mākslinieki, kuri strādā ar neredzīgajiem cilvēkiem, mums stāstīja par to, ar kādu aizrautību viņi apgūst jaunākās tehnoloģijas, diskutē par tām, reizēm pat iekarstot strīdos par to, ko un kā varētu labāk izmantot. Pārrunās radās šī inovatīvā ideja – dot neredzīgajiem cilvēkiem iespēju apvienot kaislību uz jaunākajām tehnoloģijām ar sava pasaules redzējuma nodošanu plašākai publikai. Mēs ticam, ka uzņemtās fotogrāfijas atspoguļos tādas nianses, kuras ikdienas skrējienā mēs nepiefiksējam," pastāstīja Ēlerts.

Katru mēnesi žūrija izvēlēsies 10–15 labākās fotogrāfijas, kopumā trīs mēnešos apkopojot 30–45 labākos veikumus. Plānots, ka ceļojošās fotoizstādes prezentācijas pasākums notiks 2012.gada aprīlī Liepājas biedrības namā.

Lauvu kustība ir sākusies 1917.gadā ASV. "Lauvu klubs Liepāja" dibināts 1992.gadā, un tā devīze ir "Mēs kalpojam".