Liepājas skolotājas Selgas Brences dzīvi pagājušā gada rudenī izpostīja kāda ārsta publiskota nepatiesā diagnoze, ka viņa slimo ar tuberkulozi, raksta kasjauns.lv.

Tomēr vēlāk veiktās analīzes un pārbaudes liecināja pretējo – skolotāja nebija baciļu nēsātāja un viņa nebija cēlonis tam, ka Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 17 bērni ir saslimuši ar tuberkulozi. Ārsta bezatbildīgi publiskotā „diagnoze” izpostīja pedagoģes karjeru un dzīvi. Pēdējo pusgadu viņa sauc nevis par dzīvi, bet gan murgu. Tagad skolotāja vairs nestrādā savā profesijā, bet gan šuj ziedus savas māsas veikaliņam.

Nule kā Brence vērsusies tiesā pret ārstiem par goda un cieņas aizskārumu pēc, viņasprāt, nepareizas diagnozes uzstādīšanas un šādas informācijas izplatīšanu, ziņo LTV raidījums „Panorāma”.

„Gods, cieņa, darbs - viss tika pazaudēts,” saka skolotājas māsa Iveta Brence. Viņa teica, ka pirmās baumas par to, ka viņas māsa slimo ar tuberkulozi parādījās 2003. gadā. Toreiz Selgai Brencei ārsti pēc dzemdībām noteica diagnozi „tuberkuloze”, lai būtu, ko ierakstīt viņas miršanas apliecībā, jo mediķi necerēja, ka Selga Brence izdzīvos pēc dzemdībām.