Durvju stikla vietā finieris, naudu paņem, bet biļeti nedod, pret pasažieriem attiecas kā pret malku – šādi tiek raksturots kāds pasažieru pārvadātājs.

Pasažiere, kura lūdza savu vārdu neminēt, ar "draudzīgās transporta kompānijas" (tā pārvadātājs sevi reklamē facebook.com) "Navistar" mikroautobusu bija braukusi 3.maijā pulksten 13.40 no Rīgas uz Liepāju.

"Durvīs finieris, nav drošības jostu, naudu paņem Liepājā, neizsniedzot nekādu dokumentu, nekur nav norādīta brauciena cena – to uzzināju pie iekasētāja. Šofera braukšanas stils agresīvs."

Šoferis arī nekādi nav reaģējis, kad citi pasažieri iebilduši pret to, ka viens no braucējiem skaļi atskaņojis dziesmu krievu valodā "Ģeņ pobedi".

"Izturējās pret mums tā, it kā pārvadātu malku, nevis cilvēkus."

Informāciju par kompāniju iespējams atrast sociālajā tīklā facebook.com. Kā teikts "Navistar" lapā, tā ir "draudzīga transporta kompānija", kas piedāvā "biznesa klases automašīnu un mikroautobusu nomu ar vadītāju", "mikroautobusu noma ar vadītāju" un "transfērus no/uz viesnīcām, lidostām, ostām, autoostām un dzelzceļa stacijām".

Sazinoties ar pašvaldību, irliepaja.lv noskaidroja, ka pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" izsniedz licences tikai taksometriem Liepājas pilsētā, par reģionālajiem reisiem, protams, ja tie ir legāli, atbildīga ir Autotransporta direkcija, savukārt par nelegālajiem pārvadātājiem – policija.

irliepaja.lv apliecināja aģentūras vadītājs Uldis Zupa, nelegālie pārvadātāji kropļo tirgu un rada milzīgus zaudējumus pasažieru pārvadātājiem.

Portāls jau rakstīja, ka Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) uzskata: Saeimai ir steidzami jāpieņem grozījumi Autopārvadājumu likumā, kas spēs sakārtot nozari. "Autopārvadājuma likuma grozījumi, kas sakārtotu šo nelegālo pārvadājumu jomu faktiski ir iestrēguši Saeimā. Ministra solījumus ir, ka šī Saeima vēl pieņems likuma grozījumus trešajā lasījumā. Mēs uz to ļoti ceram," aģentūrai LETA izteicies LPPA direktors Ivo Ošenieks.

Bet ko Autotransporta direkcija domā par tādu pārvadātāju kā "Navistar", ceram noskaidrot tuvākajā laikā.