Nacionālās Apvienības (NA) Liepājas nodaļā darbojas 30 biedri un vairāki atbalstītāji, portālam irliepaja.lv pastāstīja nodaļas vadītājs Artūrs Butāns.

"Biedru rindas veido dažādu jomu profesionāļi, tostarp iepriekšējo vēlēšanu saraksta līdere un juriste Diāna Švānberga, vairāki kultūras darbinieki, militārās nozares speciālisti un izglītības nozares pārstāvji".

Pēc Butāna sacītā, NA biedri aktīvi piedalās pašvaldības darbā, piemēram, Normunds Dzintars (NA) ir Liepājas domes Izglītības komisijas loceklis, Aivars Brālis pārstāv NA pašvaldības Sociālo lietu komisijā. NA biedri piedalās arī Liepājas pilsētas attīstības programmas izstrādes darba grupās, kur kopīgi ar citiem nozaru speciālistiem izstrādā priekšlikumus Liepājas attīstībai 2021. – 2027. gadā.

Kā pastāstīja Butāns, būdams Saeimas deputātes Ilzes Indriksones palīgs, viņš palīdz arī koordinēt Saeimas Kurzemes deputātu grupas darbību.

"Piemēram, otrdien, 4. februārī, paredzēta Kurzemes deputātu grupas kopīga tikšanās ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārstāvjiem.


Būtiski, ka tieši pateicoties NA un vēlāk arī KPV LV, Liepājai tika saglabāts valsts nozīmes pilsētas statuss un apturēta apvienošana ar Lejaskurzemes novadu".


Pēc Butāna sacītā, sākot ar februāri, NA plāno izdot laikrakstu "Nacionālā Neatkarība", kas iznāks reizi mēnesī un ietvers būtiskāko informāciju valstiski domājošiem iedzīvotājiem. Laikraksta abonēšana būs bezmaksas, piesakot dzīvesvietas adresi uz info@nacionalaapvieniba.lv vai zvanot 26681596.

Kā atzina Butāns, Nacionālo Apvienību neapmierina apstākļi, kādi Liepājā ir ģimenēm ar bērniem, tāpat divvalodības uzturēšana:

"Uzskatām, ka divu jaunu bērnudārzu izveidei bija jābūt 2020. gada budžeta prioritātei, kā arī jāatrisina traģiskā situācija, ka valsts apmaksāts zobārsts Liepājas reģionālajā slimnīcā jāgaida 600 dienas.

NA arī uzskata, ka bērnudārzos būtu pilnībā jāpāriet uz mācībām valsts valodā. Tāpat nepieļaujami, ka jaunais Liepājas domes vadītājs nav pārstājis uzturēt divvalodību, izdodot pašvaldības laikrakstu divās valodās".

Tieši šo iemeslu dēļ NA jau ir sākusi darbu pie 2021. gada pašvaldību vēlēšanām.

"Vēlamies iegūt pārstāvniecību Liepājas domē un sakārtot augstākminētās lietas, kā arī piedāvāt pārdomātu vides politiku," sacīja Butāns.

Lai pašvaldību vēlēšanās NA būtu starp vēlēšanu līderiem, plānots piesaistīt vairākus respektablus un Liepājā zināmus nozaru profesionāļus, no kuriem daļa politikā būs jaunpienācēji.

"Tuvojoties vēlēšanām, savlaicīgi atklāsim NA komandu un virzīto mēra amata kandidātu."