Piektdien, 5.februārī, Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK (NA) Liepājas nodaļa uzsākusi parakstu vākšanu iniciatīvai par jauna pašvaldības bērnudārza izveidi Liepājā, portālu informēja NA Liepājas nodaļas vadītājs Artūrs Butāns.

NA Liepājas nodaļa norāda, ka jau 8.decembrī vērsās ar iesniegumu Liepājas domē, aicinot 2021.gada pašvaldības budžetā paredzēt līdzekļus papildus bērnudārza izveidē. Tagad, kad budžets ir apstiprināts, taču priekšlikums nav ņemts vērā, NA aicina arī liepājniekus iesaistīties šīs problēmas aktualizēšanā un kopīgi panākt risinājumu pašvaldības bērnudārzu pieejamībai.

Inicatīvas aprakstā minēts, ka plānotais bērnudārzs Koku ielā atrisinās tikai 30% no bērnudārzu rindām, tāpēc tiek aicināts pašvaldības budžeta grozījumos paredzēt līdzekļus jauna bērnudārza izveidei. Tāpat, atsaucoties uz Izglītības pārvaldes sniegto informāciju, norādīts, ka rindā uz vietu bērnudārzā gaida vairāk nekā 700 liepājnieku bērni.

"Ja bērniem nav vietas pašvaldības bērnudārzā, tad mēs, jaunie vecāki, esam spiesti apmaksāt privāto bērnudārzu vai auklītes pakalpojumus. Ņemot vērā, ka pašvaldības līdzfinansējums tādos gadījumos ir tikai daļējs, sanāk, ka bērnu vecāki katru mēnesi apmaksā pašvaldības neizdarību. Tāpēc liepājnieku parakstus iesniegsim domē, lai aicinātu šo izvirzīt par budžeta prioritāti un nodrošinātu, ka jaunās ģimenes nepārceļas uz citām pilsētām, bet veido ģimenes Liepājā."

Lai arī paraksti tīmekļa vietnē netiek notariāli apstiprināti, iesniedzēji apgalvo, ka galvenais uzstādījums nav juridiskais apliecinājums, bet gan izrādītais atbalsts un pievērstā uzmanība bērnudārzu pieejamības jautājumam.

Parakstīties iespējams tīmekļa vietnē ej.uz/PilsetaKuraPiedzimstBerni