PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) laika posmā no 14. līdz 28. jūnijam organizē gan klātienes, gan digitālās Mūzikas, mākslas un dizaina dienas, kuras turpina skolas iedibinātu tradīciju – mācību gada beigās iepazīstināt ar skolas absolventu kvalifikācijas darbiem.

"Mēs nevaram pateikt, kas ir labāk – izvēlēties mācīties par mūziķi, mākslinieku vai dizaineru. Tas ir virziens, ko izvēlies Tu, lai radītu mūziku, telpu un lietas, uz kurām skatoties, vairums cilvēku nesaprot, kā to vispār var radīt un kas par putniem viņiem galvā. Nameja gredzenu labs pratējs var izkalt apmēram stundas laikā. Bēthovena "Elīzei" ikviens var nospēlēt pēc pāris gadiem Orfā. Runa ir par ko citu. Par brīvās domas lidojumu. Tas vieno gan mūziķi, gan mākslinieku. Šajā gadījumā – mūsu jauniešus, kuri lepojas ar priekšrocību būt savādākiem. Ja jūti sevī to pašu – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ir vieta Tev" – ar šādu moto LMMDV šogad uzsāka gan uzņemšanas kampaņu, gan kvalifikācijas darbu izstādi, gan digitālo apskatu skolas tīmekļa vietnē.

Šogad pasākums notiks jau ceturto reizi, tas ir ievērojams notikums Liepājas kultūras dzīvē un kalpo kā stūrakmens mākslu tradīciju sekmēšanai un attīstībai ne tikai Liepājā, bet visā Kurzemes reģionā. Mūzikas, mākslas un dizaina dienas, neskatoties uz ārējo apstākļu ietekmi, ir neatņemama un būtiska Liepājas kultūrtelpas sastāvdaļa, ko augstu novērtē ne vien PIKC LMMDV izglītojamie, absolventi, pedagogi, bet arī Liepājas iedzīvotāji, mediji un sadarbības partneri.

Plašākai sabiedrībai no 14. līdz 28.jūnijam Rožu laukumā būs pieejams PIKC LMMDV audzēkņu kvalifikācijas darbu vizuālais atspoguļojums uz pielāgota dizaina multifunkcionāliem stendiem. Savukārt PIKC LMMDV tīmekļa vietnē būs pieejami visu 51 mākslas un dizaina programmu absolventu darbi un 18 mūzikas programmu absolventu koncertprogrammu videoieraksti, kā arī informācija par absolventiem un pilna apjoma kvalifikācijas darbu vizuālie, audiālie, informatīvie materiāli.

Lai turpinātu aizsāktās tradīcijas, kuras pandēmijas ietekmē nav iespējams īstenot klātienes formātā, ir izstrādātas PIKC LMMDV Apģērbu dizaina izglītojamo skiču modes skates animācijas. Iniciatīva ir radusies, atsaucoties uz klātienes apstākļos tradicionāli organizēto Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu modes skati Mūzikas, mākslas un dizaina dienu ietvaros. Ierasti modes skate bija viena no apmeklētākajām pasākuma sastāvdaļām, līdz ar to, lai sekmētu apģērbu dizaina darbu pieejamību plašākai sabiedrībai, izstrādātas mūsdienīgas skiču animācijas ar īpaši veidotu skaņas dizainu katram no pieciem unikālajiem darbiem. Pirmo reizi digitālā skiču modes skate būs pieejama LMMDV sociālajos tīklos.

Papildus būs apskatāmas arī Foto un Mākslas dizaina audzēkņu darbu izstādes. Pirmā no tām ir Foto dizaina audzēkņu fotogrāfiju izstāde "Kas tavā kabatā?", kuru jaunieši paši ir realizējuši. Izstāde būs apskatāma TN Ostmala no 16. jūnija un tā vēstīs par mazajām ikdienas lietām, kuras iepriecina pašus izstādes autorus ikdienā, un, kas šķiet īpaši svarīgi laikā, kad ir daudz dažādu ierobežojumu. Otrajā izstādē ir apvienoti Mākslas un Foto dizaina kvalifikācijas darbi un tā būs apskatāma no 17. jūnija Graudu ielā 36/38. Abas izglītības programmas tālredzīgi apvienojušās vienā izstādē, jo no nākamā mācību gada tā būs viena mācību programma – Vizuālā māksla.

Pasākumu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.