Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) koncertzāles "Lielais dzintars" telpās 18. un 19.jūnijā organizēs pasākumu "Dizaina dienas 2019".

Pasākuma koncepts veidots kā starpdisciplināra pieredzes apmaiņas platforma topošajiem un labākajiem Latvijas dizaineriem, nozares profesionāļiem un dizaina talantu "medniekiem".

Izstāde "Dizaina dienas 2019" būs skatāma koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova no 18.jūnija līdz 11. jūlijam. Izstāde iepazīstinās ar LMMDV 2018./2019. gada absolventu diplomdarbiem. Pasākumu cikla ietvaros – Mākslas un dizaina topošo absolventu diplomdarbu prezentācijas un jauno mūziķu kvalifikācijas eksāmeni.

Izstādi un eksāmenus papildinās lekcijas un sarunas par dizainu, kurās savu klātbūtni ir apstiprinājuši Latvijas Dizaina gada balvas organizatori un laureāti, Latvijas dizaina un mākslas augstskolu, kā arī LIAA Liepājas Biznesa inkubatora pārstāvji.

Dizaina dienu mērķis ir veicināt mūzikas un mākslas sinerģiju, izkopt starpdisciplināru sadarbību un atklāt jaunas sadarbības šķautnes starp mūziku, mākslu un dizainu.

18.jūnijā pulksten 15 sadarbībā ar Latvijas Dizaina gada balvu (LDGB) norisināsies "Dizaina Duelis" starp dizaina profesionāļiem, investoriem, dizaina izglītības pārstāvjiem un LMMDV audzēkņiem un pasniedzējiem. Dueli vadīs pieredzējusī dizaina entuziaste un ziņu moderatore Ilze Dobele. Sarunu ar savu pieredzi bagātinās LDGB organizatores Inguna Elere un Dagnija Balode balvas ieguvēja 2019. gadā – Una Rozenbauma un finālistes – Paula Lorence un Alise Dīrika. Savukārt, sadarbībā Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Liepājas Biznesa inkubatoru un finanšu institūciju Altum būs iespēja vairāk uzzināt par jauno dizaineru iespējām uzņēmējdarbībā.

Savukārt modes skate būs skatāma 18.jūnijā pulksten 17.30 koncertzāles "Lielais Dzintars" mākslas telpā Civita Nova. Jau tradicionālās LMMDV kvalifikācijas darbu modes un apģērbu dizaina skates šogad tiek attīstītas un paplašinātas, piesaistot un prezentējot Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina jauno autoru kolekcijas, kā arī LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas gada radošo veikumu. Tādējādi pasākums dod iespēju ieskatīties un novērtēt modes dizaina profesionālas izglītības Latvijā dažādos attīstības posmos.

Modes skatē piedalīsies Apģērbu dizaina 2. un 3. kurss, 4. kursa Kvalifikācijas darbu tērpu kolekcijas autore Dana Zoniņa ar kombinezonu kolekciju, Ieva Agruma ar tērpu kolekciju "Memory Loss", Egita Ķeķe ar sieviešu mēteļu kolekciju un Laura Lasmane ar tērpu kolekciju "The Leftovers". Tekstila izstrādājumu dizainu pārstāvēs Vineta Solovjova ar kolekciju "Apmetņi vīriešiem", Ādas izstrādājumu dizainu prezentēs Anete Reine ar galvas segu kolekciju motobraucējiem "Divas vienā", Anda Matvējeva ar ceļa somu komplektu "Divi…" un Līva Paula Vilsone ar kolekciju "Džambas somas".

Papildus būs arī ciemiņi - Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas studente Anna Jurjāne ar tērpu kolekciju "Fragile", Laine Rozenšteina ar tērpu kolekciju "Psychopata" un Milana Felicija Semjonova ar tērpu kolekciju "Dog’s Nightmare". Par modeļu matu sakārtojumu un grimu rūpēsies LMMDV Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas audzēkņi.

Modes skati atbalsta veikals "Euroskor" un "Sportland". Pasākumā ieeja ir bez maksas.

Pasākumu "Dizaina dienas 2019" organizē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola un koncertzāle "Lielais dzintars". Pasākumu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Dizaina gada balva, Latvijas Mākslas akadēmija, LIAA Liepājas biznesa inkubators.