Divas nedēļas pēc savas 68. dzimšanas dienas mūžībā devies leģendārais grupas "Credo" gaismu mākslinieks, liepājnieks Valērijs Liepa, portālu irliepaja.lv informēja Valdis Skujiņš.


Valērijs Liepa dzimis 1953. gada 18. jūlijā.  Savu profesionālo karjeru sācis Liepājas teātrī, kur strādāja arī Valērija dzīvesbiedre, aktrise Dace Liepa. Valdis Skujiņš atceras, ka Valērija Liepas gaismu mākslinieka prasmes tolaik augstu vērtētas, kādas publikācijas autors pat izteicies, ka ir "gatavs cepuri apēst" mākslinieka priekšā.


1980. gadā Valērijs savu gaismu mākslinieka karjeru turpināja grupas "Credo" sastāvā, un kopā ar to palika līdz mūža galam, lai arī strādāja dažādus citus algotus darbus. Aktīvs "Credo" dalībnieks Valērijs bija tikpat ilgi, cik pati grupa "Credo" – līdz astoņdesmito gadu beigām, atceras Skujiņš. Pēc viņa teiktā, Valērijam nekad nav trūcis radošu ideju, un "Credo" priekšnesumu allaž papildinājuši visdažādākie gaismu efekti, no "piena kanniņas" līdz lāzeriem.


"Credo" Facebook lapā bijušajam kolēģim veltīts šāds ieraksts: "Neko nevar skaidri zināt, atliek vienīgi minēt"" – skanot šiem dziesmas vārdiem Valērijs pasmaidīja un atlaidās savā gaismu spēles Mākslinieka sēdvietā, jo viņam viss bija skaidrs... Lai gaismu pilns Tavs aizSaules ceļš, Valērij...".


Deviņdesmito gadu nogalē Valērijs kļuva par Saeimas preses dienesta vadītāju, bet no 2000. gada Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā strādāja par fotogrāfu un operatoru. 2012. gadā izvēlējās visus spēkus veltīt darbam Grobiņas pašvaldībā, kur līdz tam bija strādājis nepilnu slodzi. Grobiņas pašvaldība bija Valērija Liepas pēdējā darba vieta, no kuras viņš aizgāja tikai jūlija sākumā.


Līdzjūtību Valērija ģimenei un tuviniekiem izteikusi arī Liepājas partija, vēstot, ka pietrūks "tavas cilvēcības, laika, ko vēl varētu vadīt kopā, tavi joki un atbalsts, tava vienkāršā prieka un uzmundrinājums".


Atvadīšanās no Valērija Liepas 7. augustā pulksten 13 Grobiņas Iļģu kapos.


Portāls irliepaja.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību ģimenei.