Liepājas leģendām apvītās viesnīcas "Hotel de Rome" pirmā īpašnieka Hermaņa Drāta mazdēls Tomass Drāts ar māsu Brigiti viesošanās laikā Liepājā, muzejam dāvinājumā pasniedza damasta auduma salveti, uz kuras ieausts un aizvien skaidri salasāms uzraksts – "HOTEL de ROME LIBAU", informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Salvete saglabājusies ģimenes īpašumā starp lietām, kuras viņu vecāki paņēmuši līdzi 1939. gadā, repatriējoties uz Vāciju. Starp citām lietām, kas paņemtas līdzi bijušas arī dažas mēbeles, dokumenti, vēstules un attēli, taču Raimonds Drāts (dāvinātāja Tomasa Drāta tēvs) savās atmiņās min, ka lielākā daļa līdzpaņemto mantu jau nozaudētas, kā arī lielākā daļa mēbeļu iznīcinātas gaisa uzlidojumos.

Jau pirms kāda laika, kad Tomass Drāts viesojās Liepājā, viņš muzejam dāvinājumā pasniedza 73 "Hotel de Rome" viesnīcas restorāna ēdienkaršu kopijas. Arī tās ir lielisks un uzskatāms paraugs pārsteidzoši augstajam līmenim restorānā un viesnīcā 19. gs. beigu posmā Liepājā.

Katra ēdienkarte rotāta ar dažādām zīmētām ainām vai stilistiskiem ornamentiem, uzskaitot daudzās ēdienu kārtas. Pats viesnīcas īpašnieks savā rokrakstā vienmēr šīm ēdienkartēm pievienojis arī īsas piezīmes. Ēdienkartes lielākoties rakstītas franču valodā, tikai īpašos gadījumos vācu vai krievu valodā.

Piemēram Svētku maltīte "Romas viesnīcā", kas pasniegta 1886. gada 23. decembrī: "Uzkodas, austeres no Holandes, mājputnu buljons ar maziem gaļas pīrādziņiem, jēra mugura vīna mērcē ar dažādiem dārzeņiem, zandarta fileja ķēniņa gaumē, cepts fazāns un irbes ar dažādiem saldiem un skābiem ievārījumiem, lielie sparģeļi ar saputotu sviestu, divu veidu saldējums: Neselroda un prinča Piklera, siers un sviests, deserts – kafija un liķieri, Chablis, Madeira, Rauenthaler, Pomery Chateau d'Yquem". Papildus piezīme no Hermaņa Drāta: "Kaufmans Kaphana kungs 10 pers., Rbļ. 60; viss rēķins 161, 30 rubļi".

"Hotel de Rome"  ēdienkarte, 1886. gada 23. decembris