Sākoties jaunajam mācību gadam, Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina bērnus un jauniešus izzināt velosipēda vēsturi un riteņbraukšanas modi jaunajā muzejpedagoģijas nodarbībā, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Anna Paula Gruzdiņa.

Līdz 20. septembrim Liepājas muzejā apskatāma populārajam transporta līdzeklim veltīta izstāde "Velosipēds un riteņbraukšanas mode no 19.gadsimta beigām līdz 20.gadsimta vidum", kas tapusi sadarbībā ar modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu un scenogrāfi, mākslinieci Annu Heinrihsoni.

Vizuāli iespaidīgā izstāde ar interaktīviem elementiem jau raisījusi interesi ģimenēm ar bērniem, bet, sākoties jaunajam mācību gadam īpaši skolēnu auditorijai tapusi muzejpedagoģijas programma, kas pielāgojama sākumskolas un pamatskolas, kā arī vidusskolas vecuma posmiem.

Pamatskolas un vidusskolas audzēkņi nodarbībā iepazīs velosipēdu vēsturi, izzinās Liepājas lomu velosipēdu rūpniecībā, kā arī detaļu ražošanā, iemācīsies atpazīt velosipēdu emblēmas, kā arī iejutīsies velobraucēja lomā 19. gadsimtā.

Papildu izaicinājums meitenēm - būs uzdevums orientēties velosipēdu detaļu klāstā, bet puišiem – neapmaldīties 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma tērpu un aksesuāru piedāvājumā. Aicināti aizdomāties par drošību uz ceļa, nodarbības dalībnieki mācīsies no kļūdām, kuras satiksmes negadījumos pieļāvuši velobraucēji 19. un 20.gadsimtā.

Sākumskolas audzēkņiem nodarbībā būs iespēja uzzīmēt savu sapņu braucamrīku no izstādē redzamo velosipēdu detaļām un aksesuāriem, kā arī atrast, izpētīt un izkrāsot velosipēdu emblēmas. Iedvesmojoties no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas tērpiem un aksesuāriem, skolēniem būs iespēja izstādē redzētos tērpus iemūžināt savos zīmējumos.

Izstādē skatāmi ne tikai tērpi un aksesuāri no plašās un pārsteidzoši daudzveidīgās Aleksandra Vasiljeva kolekcijas, bet arī velosipēdi, riteņbraukšanas piederumi, fotogrāfijas un citas riteņbraukšanas vēstures liecības no Liepājas muzeja krājuma, Saulkrastu velosipēdu muzeja, Jāņa Seregina, Toma Ērenpreisa, Alda Atholda un Mārtiņa Belicka kolekcijām.

Nodarbības laikā dalībnieki aicināti ievērot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. Nodarbībā tiek lietoti personīgie darba instrumenti un materiāli. Ja tiek izmantoti muzeja koplietošanas materiāli, pēc katras nodarbības tie tiek dezinficēti.

Pieteikšanās nodarbībām zvanot pa tālruni 29605223, 63422604 vai rakstot elektroniski: anna.gruzdina@liepaja.lv; muzejs@liepaja.lv.