Trešdien, 8.martā, pulksten 17 Liepājas muzejā atklās mākslinieka Aivara Rozenbaha izstādi "Ciano". Izstādē būs pieejami mākslinieka pēdējo gadu dažāda žanra darbi.

A. Rozenbahs strādā tradicionālajā cianotipijas tehnikā, kas ir viens no pirmajiem foto procesiem 19. gadsimta vidū, informē muzejpedagoģe Zane Goldmane.

Darba veidošana sākas ar to, ka uz papīra vai cita materiāla uzklāj speciālu emulsiju, kad tā nožūst, papīru kombinē ar fotogrāfiju, augiem, spalvām vai citiem materiāliem, un tad nāk svarīgākais posms – gaismas pelde. Vislabāk, ja tā ir saules gaisma, bet var izmatot arī speciālas lampas.
Iesākumā šo foto procesu pārsvarā lietoja amatieri-botāniķi fotogrammu izgatavošanai. Vēlāk to, sauktu arī par "blueprint", izmantoja fotoreprodukciju izgatavošanai no rasējumiem.

Mākslinieks uzsver, ka fotografēšana viņam ir kā aizraušanās uz mūžu, kopš skolas gadiem, kad to atklāja esot vien 7.klases skolnieks. Izejot cauri dažādām tehnikām un metodikām fotogrāfijas mākslā, mākslinieks nonācis pie cianotipijas, to vairs nav gatavs mainīt ne pret ko citu. Cianotipija ir tehnikas veids fotogrāfijā, kurš izslēdz jebkādu masveida tirāžu, jo ir gandrīz neiespējami uztaisīt divas identiskas kopijas no oriģināla.

A. Rozenbahs dzīvo un strādā Liepājā. Fotogrāfs ieguvis profesionālo maģistra grādu mākslā. Viņš ir lektors Liepājas Universitātē, pasniedz fotomācību, vada fotomākslas laboratoriju Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Tehniskās jaunrades centrā Krūmu ielā 29.

Ieeja izstādē – bez maksas