Sestdien, 10.jūlijā, pulksten 14 Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18 norisināsies Liepājas muzeja ilggadējā darbinieka, jūrniecības vēsturnieka un pētnieka Jura Kriķa jaunākās grāmatas "Liepājas zveji abpus ekvatoram" atvēršanas svētki, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Jaunā grāmata ir unikāls pētījums par Liepājā, padomju laikos izveidoto zvejniecības uzņēmumu – Liepājas Okeāna zvejas flotes bāzi. Sējumā ar pamatīgu faktu un statistikas datu palīdzību analizēta un izvērtēta Liepājas Okeāna zvejas flotes darbība, kura savu pastāvēšanu noslēdza vien 1996. gadā, un atzīmējams kā viens no lielākajiem Liepājas zvejniecības uzņēmumiem 32 gadu laikā.
Juris Kriķis grāmatas gaitā precīzi raksturo zivjrūpniecības kopainu arī pirms uzņēmuma dibināšanas un tajā ir daudz liecību par darbību padomju laikā, izgaismojot laikmeta raksturojošas nianses.

Grāmatas atklāšanas norisē 10.jūlijā ar veiktā pētījuma atklāsmēm dalīsies pats izdevuma autors – Juris Kriķis, grāmatas redaktors Gints Šīmanis, un ceļa vārdus izdevuma atklāšanā vēlēs Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla. Savukārt jūras malai piederīgu un muzikālu noskaņu uzburs mūziķis Normunds Karpičš.

Autors visu savu radošā darba mūžu atdevis "pilsētai vētru un dzintara krastā". Strādājot Liepājas muzejā, Juris Kriķis izveidojis apjomīgu Liepājas jūrniecības un zvejniecības vēstures krājumu, organizējis ekspedīcijas pa Liepājas rajona zvejnieku ciemiem, iekārtojis vairākas tematiskās izstādes par Liepājas zvejniekiem, ostu, kā arī par slavenajiem jūras braucējiem un kuģu būvētājiem.
Šī ir jau trešā vēsturnieka Jura Kriķa grāmata, kas pievēršas kādam ar jūrniecības vēsturi saistītam jautājumam. Juris Kriķis ir autors pētījumam "Liepāja. Osta gadsimtu griežos" un izdevumam par Dienvidkurzemes piekrastes zvejniecības vēsturi – "Piemares zveji uzvelk buras".

Grāmatas "Liepājas zveji abpus ekvatoram" redaktors Gints Šīmanis reiz atzinis, ka Jura Kriķa pētījumi ir spilgts apliecinājums cilvēkam ar enciklopēdiskām zināšanām, kurš lielāko sava mūža daļu atdevis Liepājas daudzšķautnainajai vēsturei cauri gadsimtiem, pilsētas popularizēšanai un pagājības veiksmes stāstu daudzinājumam.

Grāmatas izdošanu producējusi "Jāņa Lapsas piemiņas biedrība", redaktors – Gints Šīmanis un tajā iekļauta Liepājas muzeja krājuma materiālos aizgūta informācija un dokumentālie fotomateriāli.

Jura Kriķa grāmata "Liepājas zveji abpus ekvatoram" būs nopērkama Liepājas muzeja kasē.