Limbažu kultūras namā ar interesantu koncertprogrammu tika atklāts XIII Starptautiskais akordeonistu festivāls, kura ievaros notika arī  akordeonistu ansambļu konkurss.

Tā  atklāšanas koncertu vadīja Limbažu mūzikas skolas akordeona nodaļas absolvents Raitis Zapackis. Festivālu atklāja Limbažu mūzikas skolas direktors un Starptautiskā akordeonistu festivāla aizsācējs Limbažos Viktors Ņikandrovs, informē Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas metodiķe Irita Kalēja.

Festivāla ietvarā vienmēr notiek akordeonistu ansambļu konkurss, kurā piedalījās arī ansamblis no Liepājas. Konkursā bez dalībniekim no visas Latvijas piedalījās arī akordeonistu ansambļi no Vācijas, Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas – pavisam vairāk kā divdesmit ansambļi.

Akordeonistu duets – Vladislava Zuboviča un Vitālijs Ginzikēvičs – no Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas lielā konkurencē izcīnīja godpilno II vietu. Dueta skolotāja Linda Rozentāle atzīst, ka panākums ir īpaši nozīmīgs, jo konkursā dalībnieki netiek dalīti vecuma grupās un mazie liepājnieki bija vieni no jaunākajiem konkursa dalībniekiem.