Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi ar panākumiem turpina piedalīties dažādos starptautiskos mūzikas konkursos, kuri šobrīd notiek tiešsaistes formātā, portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Martā Daugavpilī notika vēl nebijis konkurss jaunajiem mūziķiem – 1. Starptautiskais Marka Rotko mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss, kurā piedalījās bērni un jaunieši līdz 19 gadu vecumam. LMMDV audzēkņi Terēze Dārta Balode (skolotāja Beata Zariņa-Blaščinska) un Vitālijs Ginzikēvičs katrs izcīnīja godpilno 1. vietu, savukārt Vladislava Zuboviča ieguva 2. vietu (skolotāja Samanta Čipinska).

Konkursa mērķis ir attīstīt muzicēšanas prasmes jaunajiem mūziķiem un godināt Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā amerikāņu mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko vārdu. Konkursā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no Vācijas, Kanādas, Izraēlas, Somijas, Portugāles, Polijas, Indijas un citām valstīm. Konkurss notika četrās kategorijās: stīgu instrumentu, pūšamo un sitamo instrumentu, klavierspēles un akordeona spēlē.

Marta izskaņā Lietuvā notika III Starptautiskais konkurss "Muzikuojantys berniukai", kurā piedalījās stīgu instrumentu nodaļas audzēkņi. Jēkabs Kārkls izcīnīja Grand Prix, Gatis Zirks ieguva 2. vietu, bet Pēteris Caune un Jurģis Ozols – 3. vietu. Alens Budreckis un Timurs Rebčinskis par dalību konkursā saņēma diplomu.  Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotājas Laima Sveile, Beata Zariņa-Blaščinska un Dita Barona.  

Kazahstānā notikušajā konkursā "Astana Stars" godalgotas vietas ieguva arī topošie pianisti – 2. vietu izcīnīja Elīna Ķuņķe un Krista Līva Otaņķe, savukārt Vanesa Rozentāle ieguva 3. vietu (skolotāja Līga Elere). Starptautiskajā konkursā piedalījās arī audzēkņi no Azerbaidžānas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Armēnijas un Lietuvas.