Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajā konkursā uz titulu "Gada sporta pedagogs 2021" pretendē trīs skolotāji – Āgenskalna sākumskolas sporta skolotājs Sergejs Dolotins, J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas sporta skolotāja Marta Flaksa un Rīgas Franču liceja sporta skolotāja Gita Pērkone. Kurš no viņiem iegūs galveno balvu, uzzināsim 8.janvāra vakarā, pasākuma “Trīs zvaigžņu balva sportā 2021" apbalvošanas ceremonijā, informē Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Konkursa "Gada sporta pedagogs 2021" vērtēšanas komisijā šogad darbojās IZM un projekta Skola 2030 pārstāvji, kā arī konkursa “Gada sporta pedagogs 2019" uzvarētāja, Rubenes pamatskolas sporta skolotāja Santa Krasovska. Izvērtējot saņemtos pieteikumus, žūrija īpašu uzmanību pievērsa arī dažādiem sporta pedagoga darba aspektiem, piemēram, pretendenta organizētajām ārpusstundu aktivitātēm, profesionālās pilnveides pasākumiem, dalībai metodiskajās apvienībās un citiem. Kopā ar rakstisko pieteikumu katrs pretendents bija iesniedzis arī video, kurā iepazīstināja ar savu profesionālo darbību un metodēm, īpaši izceļot darbu attālināto mācību apstākļos.

Šodien, 6. decembrī, norisinājās “Trīs Zvaigžņu balva 2021" žūrijas sēde, kurā tika pieņemts lēmums par balvas piešķiršanu nominācijā “Mūža ieguldījums sportā" – to saņems ilggadējais treneris cīņas sportā Visvaldis Freidenfelds.

Tāpat sēdē tika apstiprināti arī Tautas balsojuma rezultāti 11 nominācijās. Uzvarētājus 11 nominācijās nosaka Tautas balsojums, kas sastāda 50% no gala rezultāta. Atlikušos 50% veido ekspertu – sportistu (25%) un sporta žurnālistu (25%) viedoklis. Balsis ir apkopotas, un gala rezultāti ar 11 nomināciju uzvarētājiem iesniegti un nonākuši vienīgi “Trīs Zvaigžņu balva 2021" žūrijas komisijas vadītāja Sanda Riekstiņa pārraudzībā un glabāšanā.

Svinīgajā “Trīs Zvaigžņu balva 2021" pasniegšanas ceremonijā 2022.gada 8.janvārī plkst.20.50 televīzijas kanālā TV3 varēsim vērot balvas par mūža ieguldījumu sportā pasniegšanu, uzzināsim uzvarētājus 11 nominācijās, kā arī IZM organizētā konkursa “Gada sporta pedagogs" galvenā titula ieguvēju.