"Norvik Bankas" Pilsētnieka karte, ko prezentēja otrdien, 25.augustā, būs daudz ērtāks dokuments tiem, kuriem ir braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā.

To portālam atzina arī pašvaldības sabiedriskā transporta aģentūras vadītājs Gints Lūsis. "Daudz ērtāk ir vienreiz aiziet uz banku pēc Pilsētnieka kartes, nekā ik mēnesi nākt uz aģentūru pēc abonementa biļetes".

Kā zināms, patlaban skolēni un citas kategorijas pasažieri Liepājā saņem braukšanas maksas atvieglojums vai brauc vispār bez maksas (pirmklasnieki, pensionāri, kas vecāki par 80 gadiem). Saistošie noteikumi paredz, ka šiem pasažierim brauciena laikā ir jābūt derīgai abonementa biļetei un dokumentam ar fotogrāfiju, vārdu un uzvārdu, kas apliecina pasažiera tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumiem – skolēna vai studenta apliecība, pensionāra apliecība u.tml. Ja dokumentā, kurš apliecina pasažiera tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumiem, nav fotogrāfijas, tad kopā ar šo dokumentu ir jāuzrāda arī kāds personu apliecinošs dokuments.

Reizē ar "Norvik Bankas" Pilsētnieka karti vajadzība pēc šādiem dokumentiem zudīs, jo karte reizē ir gan skolēna apliecība, gan personu apliecinošs dokuments, gan norēķinu karte.

Kā varēja pārliecināties prezentācijas dalībnieki, skolēniem, jo tieši viņi būs pirmie, kam tiks dota iespēja norēķināties par braucienu sabiedriskajā transportā, izmantojot Pilsētnieka karti, atliek vien to ievietot termināli pie vadītāja kabīnes un pēc tam saņemt braukšanas biļeti ar katrai braucēju kategorijai atbilstošu atlaidi.

Klientam Pilsētnieka karte izmaksās 6 eiro, un tās derīguma termiņš būs trīs gadi, lai gan to, vai karte būs derīga vienu, divus vai rīs gadus, noteiks pašvaldība, skaidroja bankas komunikāciju vadītāja Ilze Vītola.

"Norvik Pilsētnieku" bankas karte apvieno "MasterCardDebit" norēķinu kartes un personas atpazīšanas funkcijas. Līdzās iespējai norēķināties par precēm un pakalpojumiem, izņemt skaidru naudu, kā arī veikt bezskaidras naudas operācijas, Pilsētnieka karte arī dod iespēju saņemt atvieglojumus, norēķinoties ar karti par pašvaldības noteiktajiem pakalpojumiem, tostarp apmaksājot pusdienas skolā un braukšanu sabiedriskajā transportā. Tāpēc sabiedriskā transporta līdzekļi – tramvaji, autobusi – tiks aprīkoti ar speciālām karšu pieņemšanas iekārtām jeb termināļiem.

Otrdien Liepājā vēl bija tikai viens tramvaja sastāvs ar šādu termināli, taču arī Pilsētnieka kartes pagaidām saņēmuši vien trīs cilvēki.

"Norvik Bankas" valdes loceklis Raivis Ruskulis, atzīmējot kartes ieviešanu, norādīja: "Šāda veida karte ar tik plašu funkcionalitāti ir jaunums Latvijas tirgū. Mēs sākām darbu pie šīs kartes veidošanas pagājušajā gadā, pēc tam, kad vairākas Latvijas pašvaldības bija izteikušas interesi par šāda veida produktu.

"Norvik Bankai" bija ļoti ieinteresēta šāda produkta izveidē. Esam lielākā banka Latvijā pēc filiāļu skaita – tātad atrodamies vistuvāk Latvijas iedzīvotājiem visā valstī un mūsu atbildība ir piedāvāt produktus, kas atvieglo cilvēku ikdienu."

Portāls jau vēstīja, ka Liepāja ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par braukšanas maksas kompensēšanas kārtību un sadarbībā ar "Norvik Banku", realizē šo maksāšanas kārtību sabiedriskajā transportā.