Kādu laiciņu pirms Ziemassvētkiem – 21. decembrī – pazīstamais mūziķis un viesmīlības biznesa īpašnieks Luijs Fonteins (Stīns Lorenss) sajuta vēlmi pēc cita klimata, un, pametis savas mājas Liepājā, sēdās lidmašīnā, lai kopā ar ceļabiedriem – Juliannas pagalma grieķu restorāna "Grēēks" īpašniekiem Klāvu Taimiņu un Sintiju Lukšu – mērotu visai tālu un ilgu ceļu (kopējais ceļā pavadītais laiks – 35 stundas), kā pats saka, uz paradīzi jeb Zanzibāru. Tā ir vieta, kur iespējams vērot Āfrikas saulrietus un baudīt dzīvi bez sejas maskām un "Covid-19".

Kad Fonteins atgriezīsies Liepājā, kur gaida dažādi iesākti darbi, nav zināms, lai gan prombraucot plāns bijis lidot atpakaļ 7. janvārī un biļete mājupceļam arī jau iegādāta, taču pagaidām šis brauciens esot atlikts uz nenoteiktu laiku. Savā Facebook lapā dzīves baudītājs ierakstījis: "Piezvaniet, kad šis "kovida bulšits" būs beidzies!"

Zanzibārā liepājniekus jau gaidīja ilggadējā Fonteina viesnīcas "Fontaine Garden Village" melnādainā vadītāja Priska (Prisca). Kā zināms, Luijam Fonteinam jau vairāk nekā desmit gadus Zanzibārā pieder viesnīca – vairāki nelieli bungalo ar vienu lielāku ēku dārza vidū. Kā savā Facebook lapā raksta Fonteins, tur vienmēr ir, ko darīt, netrūkst gardu augļu un jūras velšu. Portālam irliepaja.lv liepājnieks pastāstīja, ka šajā dienās "Fontaine Garden Village" pienākušas jaunas mēbeles, kuras nu jāizvieto, bet, lai būtu labāks priekšstats gan par viesnīcu, gan salu kopumā, atsūtīja virkni krāšņu fotoattēlu.

Kādreizējā Portugāles kolonija un britu protektorāts Zanzibāra šodien ir autonoma Tanzānijas province, neliela sala Indijas okeānā, par kuru tūrisma bukletos varētu rakstīt: "Ideāla vieta, kur nedarīt neko un kaut uz mirkli atslēgties no pārējās pasaules". Vienīgā pilsēta uz salas ir Stountauna. Tanzānija zināma arī kā "krustnagliņu karaļvalsts", jo ir viena no pasaulē lielākajām šī garšauga eksportētājām, savukārt tieši Zanzibāra pazīstama ar to, ka tā bijusi leģendārā dziedātāja Fredija Merkūrija dzimtā vieta, un viņu tur atceras vēl šodien.

*hakuna matata – vārdi, kas atrisina visas problēmas, ja var ticēt animācijas filmas "Karalis Lauva" veidotājiem.