Lai mērķtiecīgāk ierobežotu "Covid-19" infekcijas izplatību un pasargātu iedzīvotāju veselību, no 7. decembra sabiedriskajā transportā būs spēkā stingrāki ierobežojumi, informē aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" (LST).

No 7.decembra pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkstēs pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Lai nodrošinātu fizisko distancēšanos, Liepājas sabiedriskajā transportā turpmāk būs marķētas sēdvietas, kuras pasažieri aicināti neizmantot. Pasažieru izvietojums transportlīdzekļa salonā tiks organizēts tā, lai sēdvieta blakus pasažierim netiktu aizņemta, turklāt aizņemtās sēdvietas atrastos pamīšus un pasažieri, sēžot vai stāvot, varētu ievērot savstarpējo distanci.
 
Tāpat turpmāk sabiedriskajā transportā sejas maskas būs jālieto arī bērniem no septiņu gadu vecuma. Savukārt transportlīdzekļa vadītājam sejas maska būs jālieto tikai gadījumos, kad vadītāja sēdvieta nebūs nodalīta ar aizsargsienu. Sejas maskas varēs nenēsāt bērni līdz septiņu gadu vecumam un cilvēki, kuri acīmredzamu funkcionālu traucējumu dēļ tās nevar lietot.

Atgādinām, ka sejas maskas jālieto pareizi – sejas maskai pilnībā jānosedz seja no deguna līdz zodam un labi jāpieguļ sejai (deguns nedrīkst būt ārpus maskas). Sabiedriskajā transportā regulāri notiek kontroles reidi, kuros Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras Kontroles dienests kopā ar Liepājas pilsētas pašvaldības policiju kontrolē arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu.

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtas stāvokļa pagarinājumu ar mērķi ierobežot "Covid-19" izplatību, aicinām pasažierus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu. Ja tomēr sabiedriskā transporta izmantošana nav atliekama, pasažieri aicināti ļoti rūpīgi vērtēt transportlīdzekļa piepildījumu un nekāpt transportlīdzekļos, kuros nav iespējams ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, bet sagaidīt nākamo reisu vai jau laikus, zinot situāciju, izvēlēties reisu iepriekš.

Aktuālais valdības lēmums paredz ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz 11.janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".