2.augustā Liepājas Olimpiskā centra (LOC) ēkai apritēs 10 gadi kopš tās atklāšanas dienas, informē LOC Sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Mūrniece.

Šajā desmitgadē SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" (LOC) no vienas ēkas darbības nodrošināšanas izaudzis līdz četru struktūrvienību – LOC Olimpiskā centra, LOC Baseins&SPA, LOC Ledus halles un LOC Manēžas apsaimniekošanai, kā arī, ar meitas uzņēmuma gādību rūpējas par 5 sporta stadioniem Liepājā. Laika posmā no 2008. gada līdz 2017. gadam ieskaitot, LOC infrastruktūru apmeklējuši gandrīz 8 miljoni cilvēku.

Visvairāk apmeklētāju ir bijuši tieši LOC Olimpiskajā centrā – aptuveni 4,1 miljoni. No atklāšanas 2008. gadā, līdz 2017.gada beigām, LOC Olimpiskajā centrā norisinājušies 4806 lielāka un mazāka mēroga sporta un kultūras pasākumi. Šo gadu laikā kultūras pasākumus apmeklējuši aptuveni 650 tūkstoši cilvēku, savukārt sporta pasākumus apmeklējuši aptuveni 521 tūkstoši cilvēku. Starpību no kopējā apmeklētāju skaita veido ikdienas apmeklētāji – darbinieki, skolēni, sportisti un jebkurš cits Olimpiskā centra apmeklētājs.

LOC Baseins&SPA tika atklāts 2011. gada decembrī un, līdz šim, kompleksu apmeklējuši aptuveni 1,6 miljoni cilvēku. Līdzīgs apmeklētāju skaits, 1,5 miljoni, fiksēts kopumā visos LOC stadionos kopš 2013. gada, kad SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" meitas uzņēmums SIA "OC Liepāja" sāka apsaimniekot piecus Liepājas sporta stadionus – stadionu "Daugava", Daugavas stadiona rezerves laukumu, stadionu "Olimpija", Raiņa parka stadionu un Velnciema stadionu. Savukārt, jaunākais LOC pārziņā esošais objekts, LOC Ledus halle, kopš 2014. gada ir uzņēmis aptuveni 0,7 miljonus apmeklētāju.

2017.gadā LOC infrastruktūras kopējais apmeklētāju skaits ir audzis un sasniedz aptuveni 909 tūkstoši cilvēku. LOC Olimpiskais centrs sastāda lielāko apmeklētāju skaitu – aptuveni 410 tūkstoši cilvēku. Tie ir gan kultūras un sporta pasākumu apmeklētāji, kā arī tie cilvēki, kuri apmeklē nodarbības Olimpiskajā centrā esošajās sporta skolās, bērnu un jaunatnes centrā, un citās iestādēs. Ar otro lielāko apmeklētāju skaitu var lepoties LOC Baseins&SPA, kurš pagājušajā gadā uzņēmis aptuveni 283 tūkstošus cilvēkus. SPA zona ar katru gadu uzņem arvien vairāk atpūtniekus, un, nereti, tie ir ārzemju viesi no Lietuvas un citām tuvākām vai tālākām valstīm. LOC Ledus halli 2017. gadā apmeklējuši aptuveni 190 tūkstoši cilvēku. Tie ir gan hokeja komandu līdzjutēji un spēlētāji, gan tie, kuri vēlas baudīt aktīvu atpūtu slidotavā. Savukārt, lielāka un mazāka mēroga futbola čempionātus un citas sacensības LOC Stadionos apmeklējuši aptuveni 330 tūkstoši cilvēku. Lielāko daļu sastāda tieši stadiona "Daugava", Daugavas rezerves laukuma un stadiona "Olimpija" pasākumu apmeklētāji un dalībnieki, bet mazākos futbola laukumus – Raiņa parka stadionā un "Velnciema stadionā pārsvarā izmanto treniņprocesam.

Arī šogad LOC var lepoties ar sporta infrastruktūras attīstību, jo jau šajā nedēļas nogalē, 18. martā, Liepājas pilsētas dzimšanas dienas svinību ietvaros, tiks svinīgi atklāta jaunā LOC Manēža, kura galvenokārt, nodrošinās treniņu iespējas vieglatlētiem un florbolistiem. Manēža veidota tā, lai būtu atbilstoša Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem vieglatlētikas manēžu standartiem, un būtu piemērota starptautisku vieglatlētikas sacensību rīkošanai. Komplekss aprīkots ar visu nepieciešamo vieglatlētikas treniņprocesam un sacensībām, specializētu laukumu florbolam un citiem sporta veidiem, klinšu kāpšanas sienu, kā arī pirmo un vienīgo iekštelpu pludmales volejbola laukumu Liepājā. Domājams, jaunatklātā manēža būtiski palielinās kopējo apmeklētāju skaitu LOC infrastruktūrā, jo jaunajā sporta hallē ik dienu savus treniņus aizvadīs vieglatlēti un florbolisti no Liepājas un tuvējās apkārtnes. Ņemot vērā, ka kompleksā ierīkots hostelis, LOC Manēžā treniņprocesu varētu aizvadīt arī citu pilsētu un valstu sportisti.

Lai pilnveidotu Liepājas sporta infrastruktūru un stiprinātu tenisa tradīcijas, jau šīs vasaras beigās plānots uzsākt LOC Tenisa halles būvniecību. Pēc būvdarbu pabeigšanas tiks izveidots universāls sporta spēļu laukums, ielu vingrošanas rīku laukums, ārējie tenisa laukumi, tenisa iesildīšanās sienas un laukums, kā arī laukumi pludmales tenisam un volejbolam.