PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) 28.aprīlī veiksmīgi noslēdzies Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekts "Profesionālās izglītības un kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" kultūrizglītības mācību vides modernizēšana" Nr.8.1.3.0/17/I/002. Pateicoties finansējumam 3 908 839,00 eiro apmērā, ir paveikti nozīmīgi darbi, lai mācību process topošajiem mūziķiem un māksliniekiem, kā arī pedagogiem, būtu atbilstošs mūsdienu prasībām, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Projekts tika uzsākts 2017.gada 3.jūlijā un laika posmā līdz projekta noslēgumam ir izbūvēta Alejas ielas jaunbūves 1. kārta, pārbūvēta Ausekļa ielas 11/15 koncertzāle, vestibils un dienesta viesnīca, nodrošināts nepieciešamais aprīkojums: plašs IT nodrošinājums (datori, televizori, printeri, 3D printeri, planšetdatori, interaktīvā tāfele), dienesta viesnīcas mēbeles un aprīkojums, profesionālo mācību priekšmetu aprīkojums (instrumenti metālapstrādei, kokapstrādei, tekstilapstrādei, keramikai un grafikai u.c.), mācību telpu mēbeles un aprīkojums, vispārizglītojošo mācību priekšmetu (fizikas kabineta) aprīkojums, iegādāts koncertflīģelis koncertzālei un studijas flīģelis, kā arī koncertzāles un skatuves krēsli un citas mēbeles.

Jau vēstīts, ka 2020.gada 7.oktobrī LMMDV audzēkņi un pedagogi uzsāka mācību procesu jaunajā piebūvē Alejas ielā 18/20.  Pateicoties jaunbūvei, šobrīd vienkopus atrodas visas 13 mākslas nodaļas un Bērnu mākslas skola. Jaunbūvē mājvietas ir Koka izstrādājuma dizaina (KID) nodaļai, metālizstrādājuma dizaina nodaļai (MID), kā arī juvelieru darbnīcai.

Jaunajā ēkā atrodas arī kompozīcijas klase un tehnoloģijas telpas, interjera dizaina un arhitektu nodaļas, rasēšanas un projektēšanas klases, kā arī mūsdienīgi aprīkota atpūtas telpa audzēkņiem ar pieeju bibliotēkai.  Ēkas otrajā stāvā atrodas multimediju un reklāmas dizaina nodaļas, kā arī datorklases.

Savukārt Ausekļa ielā īstenotā projekta ietvaros ir būtiski modernizētas vairākas mācību telpas, izbūvēts lifts, atjaunota viena no labākajām akustiskajām koncertzālēm Liepājā un tā ir savienota ar skaņu ierakstu studiju. Visbeidzot vidusskolai ir arī pašai sava dienesta viesnīca, kuras izbūvi audzēkņi un pedagogi gaidīja daudzus gadus. Dienesta viesnīca spēj nodrošināt labiekārtotas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas. Kopumā viesnīcā ir 19 gultas vietas.