PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) laika posmā no 14.marta līdz 1.aprīlim organizē audzēkņu uzņemšanu 2022./2023. mācību gadam. Pievienoties skolai aicinām visus jaunos un radošos jauniešus, kuriem ir tuva mūzika un māksla.

Struktūrvienība "Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola" aicina apgūt sekojošas Izglītības programmas ( četrgadīgo profesionālo vidējo izglītību pēc 9. klases):
Apģērbu dizains – Tu iemācīsies izstrādāt skices aktuālām tērpu dizaina kolekcijām, projektēt, digitāli konstruēt, modelēt, maketēt un tehnoloģiski izgatavot tērpus.
Produktu dizains – Tu apgūsi 2D un 3D digitālo projektēšanu, iepazīsies ar mūsdienīgiem materiāliem kokā, metālā, keramikā un tehnoloģijām produktu dizaina izgatavošanā, lai radītu funkcionālus un ilgtspējīgus dizaina darbus.
Modes aksesuāru dizains – Tu attīstīsi savu radošo potenciālu, veidojot unikālas lietas no idejas līdz gatavam modes aksesuāram vai rotu dizainam. Iepazīsies ar mūsdienīgu pieeju ādas, tekstila un juveliera materiālu un tehnoloģiju izmantošanas iespējām un to kopsakarībām.
Vizuālā māksla – Tev palīdzēs veidot un attīstīt savu, mūsdienīgu un radošu pasaules uztveri un domāšanu, iegūsi nepieciešamās iemaņas radošam darbam gan ar klasiskajiem mākslas izteiksmes līdzekļiem (glezniecība, grafika), gan digitālajiem izteiksmes līdzekļiem (foto, video).
Grafikas dizains – Tu iemācīsies plānot un izstrādāt radošus vizuālās komunikācijas darbus, izmantojot attēlus, ilustrācijas, grafiskus simbolus un tekstu.
Audiovizuālās komunikācijas dizains – Tev iemācīs darboties ar digitāliem medijiem, un Tu iegūsi iemaņas radošam darbam ar video, foto, animāciju, tīmekļa tehnoloģijām, kā arī 2D un 3D grafiku.
Interjera dizains – Tu apgūsi interjera vīzijas un koncepcijas definēšanu, telpu funkciju plānošanu un dizaina risinājumu projektēšanu sasaistē ar ēkas arhitektūru.
Arhitektūra – Tev iemācīs, ka arhitektūras projekti tiek izstrādāti kā kopējā būvprocesa sastāvdaļa. Arhitektūra tiks aplūkota kā mākslinieciski radošs process, kas jāsasaista ar ēkas būvkonstrukcijām un interjeru..
Vizuālā tēla stilists – Tev palīdzēs apgūt vizāžista un friziera prasmes, būsi izglītots vizuālajā mākslā, iegūsi iemaņas orientēties modes un stila pasaulē.

Mācoties LMMDV, tiks nodrošinātas prakses iespējas vietējā un starptautiskā līmenī (ERASMUS), atbilstoši izvēlētajai izglītības programmai. Turklāt skolai ir plaša sadarbība ar uzņēmumiem, apvienībām un dažādu nozaru partneriem Latvijā un Eiropā.

Struktūrvienība "Emiļa Melngaiļa Mūzikas skola" aicina apgūt četrgadīgo profesionālo vidējo izglītību (pēc 9. klases) un trīsgadīgo profesionālo vidējo izglītību (pēc 12. klases).

Dokumentu iesniegšana plānota no 14.marta līdz 1.aprīlim un no 16.maija līdz 23.maijam, savukārt laika posmā no 24.maija līdz 25.maijam notiks iestājpārbaudījumi klātienē sekojošās Izglītības programmās:

Taustiņinstrumentu spēle (klavieres, akordeons). Izglītības programma Tev piedāvās iespēju attīstīt savu intelektu, emocionalitāti, radošās spējas, koordināciju, kolektīvās muzicēšanas prasmes, muzikālo domāšanu, dzirdi, atmiņu un ritma izjūtu.

Stīgu instrumentu spēle (vijole, alts, čells, kontrabass, ģitāra). Izglītības programma Tev dos iespēju iepazīt šo instrumentu spēles burvību un tembrālo daudzveidību. Tev būs iespēja regulāri apmeklēt koncertus, piedalīties meistarklasēs, satikt lieliskus mūziķus, kā arī varēsi kopā ar tiem muzicēt. Visi pedagogi ir koncertējoši mūziķi – gan orķestranti, gan kamermūziķi.

Pūšaminstrumentu spēle (flauta, oboja, klarnete, fagots, saksofons, trompete, trombons, mežrags, eifonijs un tuba). Izglītības programmas ietvaros Tev būs iespēja apgūt instrumenta spēli individuāli un kolektīvos – simfoniskajā orķestrī, bigbendā vai pūtēju orķestrī.

Sitaminstrumentu spēle. Izglītības programma Tev dos iespēju apgūt marimbas, ksilofona, vibrofona, timpānu, bungu un citu sitaminstrumentu spēli. Tu varēsi muzicēt ne tikai solo, bet arī ansambļos, orķestrī un kļūt par profesionālu instrumentālistu.

Diriģēšana. Izglītības programma Tev dos iespēju apgūt kora mūzikas bagātās tradīcijas un diriģēšanas mākslu.
Vokālā mūzika. Izglītības programma Tev piedāvās iepazīt savu ķermeni, balsi, psiholoģiju un savas emocijas. Tu varēsi apgūt akadēmisko dziedāšanu, pareizas elpas tehniku, attīstīt aktiermeistarības prasmes, runas kultūru un itāļu valodu. Pedagogi tev sniegs ieskatu vokālajā metodikā un pedagoģijā.

Mūzikas vēsture un teorija. Izglītības programmas ietvaros Tu iegūsi vispusīgas zināšanas, kā arī attīstīsi prasmes plānot un organizēt koncertus, kas nepieciešamas mūzikas pētniecībā, analīzē un jaunradē.

Mūzika (Populārā un džeza mūzika) (Dziedāšana, klavieres, ģitāra, kontrabass un basģitāra, sitaminstrumenti, flauta, klarnete, saksofons, trompete, trombons, akordeons). Izglītības programma palīdzēs attīstīt Tavus talantus, lai kļūtu par mūziķi – dziedātāju vai instrumentālistu.

Struktūrvienība "Liepājas Bērnu mūzikas skola" piedāvā: astoņgadīgu vai sešgadīgu profesionālās ievirzes izglītību. Audzēkņi vecumā no 6 gadiem tiks uzņemti skolā 25. un 26.maijā klātienē.

Ikvienam audzēknim mācību laikā būs plašas iespējas kļūt par kādu no kolektīva dalībniekiem zēnu vai meiteņu korī, pūtēju orķestrī, Junioru bendā, stīgu ansamblī, zvanu ansambļa u.c.

Struktūrvienība "Liepājas Bērnu mākslas skola" piedāvā piecgadīgu profesionālās ievirzes izglītību. Audzēkņu pēc 4. klases uzņemšana notiks laika posmā no 23.maija līdz 6.jūnijam.