Būt par skolotāju ir aicinājums un izaicinājums vienlaikus. Tā ir vēlme nodot tālāk savas zināšanas, uzkrāto pieredzi, kā arī izglītoties kopā ar skolēniem. Latviešu valodas skolotājam jābūt radošam, ar plašu redzesloku un daudzveidīgām interesēm. Jo runa nav tikai par valodu un literatūru, bet arī par kultūru, cilvēku kultūrā. Šī mācību gada sākumā neaizpildītas bija tūkstoš pedagogu vakances, tajā skaitā arī latviešu valodas skolotāju trūkums bija katastrofāls.

Liepājas Universitāte (LiepU) piedāvā kļūt par latviešu valodas un literatūras skolotāju, izvēloties studiju programmas “Skolotājs” apakšprogrammu Latviešu valodas un literatūras skolotājs. Ziemas uzņemšana nepilna laika maksas studijās notiek no 2. līdz 20. janvārim, informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu profesore Zanda Gūtmane uzsver: “Mana pārliecība ir, ka latviešu valodas skolotāja profesija šobrīd ir svarīgāka kā jebkad. Mums ir jāļauj savai valodai dzīvot un attīstīties. Tas ir skolotāja rokās.”

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere atzīst, ka dzimtās valodas un literatūras skolotājs ir tas pedagogs, kurš visvairāk var ietekmēt jauniešu uzskatu, priekšstatu un vērtību veidošanos, stiprinot piederību latviešu valodai, kultūrai un valstij kopumā.

Vairāk: www.liepu.lv/lv/nac-studet?utm_campaign=nac-studet-2022