Vīnē notikušajā 10. Eiropas Mūzikas terapijas kongresā notika izdevuma "Mūzikas terapijas treniņu programmas Eiropā: tēmas un variācijas" atvēršanas svētki.

Izdevums šoreiz ir zīmīgs ar to, ka tajā ir iekļauts apraksts par Liepājas Universitātes studiju programmas "Mūzikas terapija" iespējām. Raksta autores ir Liepājas Universitātes studiju programmas "Mūzikas terapija" programmas direktore Mirdza Paipare un absolvente Keitija Rota (Katie Roth), informē Liepājas Universitātes Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Izdevumā ir 14 Eiropas valstu Mūzikas terapijas programmu raksturojums. Šī publikācija dod atpazīstamību Liepājas Universitātei, tālākas sadarbības iespējas mūzikas terapijas jomā, kā arī apliecina, ka profesionālajā vidē Liepājas Universitāte tiek novērtēta.

Mūzikas terapeite Mirdza Paipare atzīst: "Mūzikas terapija Latvijā ir dzimusi Liepājā, turklāt mūzikas terapeita profesija Eiropā atzīta veselības aprūpes sistēmā ir tikai trīs Eiropas valstīs – Austrijā, Lielbritānijā un Latvijā. Liepājas Universitātē ir strādājuši daudzi Eiropā un pasaulē atzīti mūzikas terapeiti."