Vairāki tūkstoši liepājnieku bija pulcējušies Kārļa Zāles laukumā, lai ar savu klātbūtni viens otram apliecinātu mīlestību pret Latvijas valsti, latviešu valodu, kultūru un unikalitāti.

Liepājnieku sejās bija patiess lepnums un prieks, informē "Kultūras pārvaldes" Attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

Jau no 16.30 Kārļa Zāles laukumā cilvēki nesa savus gaismas lukturīšus, lai rotātu kanālmalu un laukumu. Tirdzniecības centrs "Ostmala” visus cienāja ar karstu tēju.

Pulksten 16.45 sākās koncertprogramma, kurai šogad bija dots nosaukums "Mēs esam!”. Koncertprogrammu atklāja viesi no galvaspilsētas – dziesminieki Egons Pičners un Uldis Kākulis. Īpašs un iepriekš nebijis notikums bija Liepājas ģitāristu lielansambļa priekšnesums. Tas ir Liepājas ģitāristu un vairāku bundzinieku projekts, kurš savu debija piedzīvoja tieši 18. novembrī Liepājā. Mūziķi bija sagatavojuši dažādu latviešu dziesmu izlasi, kuras cita pēc cita izskanēja lielansambļa sniegumā. Šis priekšnesums liepājniekos raisīja neviltotu sajūsmu.

Koncerta turpinājumā skanēja mūziķu Fēliksa Ķiģeļa, Emīla Balcera un aktieru Everitas Pjatas, Viktora Ellera dziedātas dziesmas. Par muzikālo pavadījumu rūpējās Liepājas mūziķi – Normunds Kalniņš, Māris Kupčs, Aivars Meijers un Māris Zīlmanis.

Savu dāvanu Latvijas dzimšanas dienā bija sarūpējuši arī Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas jaunie talanti.

Pasākuma laikā video sveicienus Latvijai dzimšanas dienā sūtīja Goda liepājnieks Arnolds Treide un tie liepājnieki, kuri izvēlējušies nevis aizbraukt, bet atgriezties un dzīvot Liepājā.

Koncertprogramma noslēdzās ar krāsņu uguņošanu, kurai muzikālo pavadījumu veidojis komponists Jānis Strazds.

Liepājas Kltūras pārvalde saka vislielāko paldies visiem mūziķiem, aktiriem, māksliniekiem, kas piedalījās pasākuma veidošanā un iepriecināja liepājniekus. Paldies jauniešiem, kas pacietīgi un ar lepnumu pasākuma laikā turēja Latvijas valsts karogus, paldies Liepājas muzeja darbiniekiem, paldies visiem brīvprātīgajiem, kas palīdzēja. Paldies visiem iesaistītajiem dienestiem par sapratni un operativitāti, paldies tehniskajiem darbiniekiem, paldies pirotehniķiem par skaistajiem ziediem debesīs!