Eiropas pilsētas sāk aktīvāk veidot savu individuālo stilu un "seju", trešdien Eiropas Reģionu komitejas (RK) Mēru pakta Nacionālo vēstnieku palātas atklāšanas pasākumā atzina Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks, vēstnieks no Latvijas Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), ziņo LETA.

Viņš ir pārliecināts, ka Eiropā iezīmējas jauna tendence – pilsētas sāk cīnīties ar bezpersoniskumu, izmantojot pilsētvides potenciālu konkurētspējas stiprināšanai.

"Tās sāk aktīvāk veidot savu individuālo stilu un "seju". Liepājas pilsētai, kurā saplūdušas nelielas pilsētas ērtības ar lielpilsētas ambīcijām, šobrīd ir labs sākumpunkts. Paveiktas jau daudzas lietas, kuras citas pilsētas tikai sāk īstenot," apgalvoja pilsētas vicemērs.

Viņš stāstīja, ka sabiedriskā transporta infrastruktūra pilsētā tiek attīstīta ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Šie ieguldījumi esot nozīmīgi pārejai uz videi draudzīgu un mūsdienīgu sabiedrisko transportu, kas ir ērts un pieejams pasažieriem.

"21.gadsimtam atbilstošu risinājumu pielietojums veicina sabiedriskā transporta pieejamību arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar maziem bērniem. Izvēloties atbalstīt pasažieru pārvadājumus ar tramvajiem, iedzīvotājiem tiek radīta arī patīkamāka pilsētvide ar ievērojami mazāku gaisa un trokšņa piesārņojumu," sacīja Ansiņš.