Par ievērojamu devumu un ieguldījumu sagatavošanā studijām Latvijas Universitātē (LU), kā arī jauno studentu skaita papildinājumu, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija saņēmusi Latvijas Universitātes Skolu balvu, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija notika 31.janvārī LU Lielajā aulā, un rektora pienākumu izpildītājs profesors Gvido Straube pasniedza vairākas LU Gada balvas 2019 − LU Gada balvu par sasniegumiem zinātniskajā darbībā, LU Skolu balvu un balvu LU Gada darbinieks.
 
Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai tika pasniegta balva par vislielāko devumu LU studentu pulka papildināšanā no Kurzemes reģiona. Liepājas Valsts 1. ģimnāzija šādu atzinību no LU saņem jau otro reizi un zīmīgi, ka Skolu balva 2019 ir iegūta Latvijas Universitātes simtgadē, kas sasaucas ar Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas simtgadi.

LU Skolu balvu 2019 saņēma arī Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 5. vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija un Tukuma Raiņa ģimnāzija.

"Augsti novērtējam LU saņemto atzinību un balvu. Vēlos piebilst, ka iegūtās LU Skolu balvas kontekstā ievērības cienīgs ir fakts, ka arī Rīgas Stradiņa universitātes veidotajā "Vidusskolu TOP" pēc uzņemto studentu skaita 2019. gadā Liepājas Valsts 1. ģimnāzija kā vienīgā Kurzemi pārstāvošā vidusskola ierindojas tūlīt aiz Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas. Vairāku gadu garumā RSU rektora vārdā esam saņēmuši pateicības par kvalitatīvas vispārējās vidējās izglītības nodrošināšanu un sekmīgu absolventu sagatavošanu studijām," atzina Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis.

LU Skolu balvu piešķir, lai izceltu un atbalstītu tās Latvijas skolas, kas devušas ievērojamu ieguldījumu skolēnu sagatavošanā studijām Latvijas Universitātē no katra Latvijas kultūrvēsturiskā novada un Rīgas.