Liepājas Universitātes Senāts rosina atbildīgās institūcijas izšķirties par izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa demisiju.

Tā aģentūru LETA informēja Liepājas Universitātes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga.

Izvērtējot situācijas attīstību augstākās izglītības jomā un pamatojoties uz 14.novembrī Liepājas Universitātes Senātā izteikto atbalstu Studentu padomes aktivitātēm ministra demisijas pieprasīšanai, Senāts 26.novembrī pieņēmis lēmumu "Par izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa demisiju". Ja Ķīlis nedemisionēs, Liepājas Universitātes mācībspēki un studenti sola iesaistīties parakstu vākšanā pret nepārdomātiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmumiem, teikts Senāta lēmumā.

"Pašreizējā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa darbība neveicina pārdomātu reformu īstenošanu ne Liepājas Universitātē, ne augstākajā izglītībā kopumā. Provokatīvi apgalvojumi masu saziņas līdzekļos un līdzšinējā atklātā nevēlēšanās iepazīt augstskolu plānotās un jau īstenotās darbības augstākās izglītības kvalitātes uzlabošanai padziļina augstskolu un ministrijas konfrontāciju. Tās rezultātā kavējas plānošanas dokumentos paredzēto studiju kvalitātes pilnveides darbību ieviešana un studiju virzienu akreditācija," teikts Senāta lēmumā.

Liepājas Universitātes vadība pauž viedokli, ka ir apdraudēta arī 2013./2014.studiju gada sākšana, līdz ar to var tikt sekmēta skolu absolventu izvēle doties ārpus Latvijas.

"Izteiktas bažas rada atsevišķi nepārdomāti un neargumentēti apgalvojumi par Augstākās izglītības padomes veikto studiju programmu nekvalitatīvu izvērtējumu un jauna izvērtējuma iespējamā aktualizācija," teikts Senāta lēmumā.

9.novembrī Senāts pieņēma lēmumu par atklātas vēstules nosūtīšanu atbildīgajām institūcijām un Latvijas masu medijiem saistībā ar informatīvā materiāla "Augstākās izglītības studiju programmu sadalījums pa grupām (kvantitatīvo datu analīze)" publiskošanu. Atbildes vēstule nav saņemta, norādīja Liepājas Universitātē.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka IZM augstskolu studiju programmu izvērtējums ir saņēmis plašu kritiku, un jau vairākas augstskolas izteikušas neuzticību Ķīlim. Līdz šim zināms, ka ministra demisiju pieprasījušas Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti, Daugavpils Universitāte un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte. Ministra demisiju pieprasījusi arī Latvijas Rektoru padome un Latvijas Studentu apvienība.