Trešdien Liepājas Universitātē notika Karjeras diena "Augstākā izglītība = veiksmīga karjera?", kurā interesenti varēja klausīties dažādus seminārus un piedalīties diskusijā.

Kā informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga, karjeras diena iesākās ar kultūras projektu vadītājas Kristas Kalnarājas semināru "Radošās profesijas uzņēmējdarbībā", kurā klātesošie tika iedrošināti būt radoši: "Radošums ir individuāls, radošums ir aktivitāte, kuras pamatā ir individuālā jaunrade, prasmes un talants, kuram potenciāls ir radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību, jaunus pakalpojumus, meklēt jaunus risinājumus, izaicinājumus, ģenerēt idejas, attīstot intelektuālo izpaušanos. Radošās profesijas nav jāatiecina tikai uz radošo industriju. Radoša pieeja savā darbā ir vajadzīga gandrīz katrā profesijā. Nozīme ir tam, cik katrs ir atvērts, cik daudz jūsu darbs jums interesē, kādas ir jūsu personiskās prasmes (..). Bet patiesībā ikviens no mums ir radošs, ir tikai jāatrod sava niša."

Turpinājumā par karjeras iespējām Eiropas Savienības institūcijās, Eiropas Komisijas "Europe Direct" informācijas centru un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru stāstīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas pārstāvis Daniels Kaģis. Par pieprasītākajām kompetencēm mainīgajā pasaulē – Latvijā, Liepājā runāja Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas eksperte stratēģiskās plānošanas jautājumos Inguna Tomsone, bet par Lietu internetu, kas no vīzijas kļūst par realitāti, kurā robežas starp fizisko un digitālo vidi izplūst arvien vairāk, par to, ka lietas mums visapkārt ir "gudras", savstarpēji "sazinās" un "reaģē", ietekmējot mūsu dzīvi un vidi, stāstīja māksliniece, E-Lab un MPLab pasākumu kuratore un producente Anna Trapenciere. AS "Exigen Services Latvia" valdes loceklis, programmatūras izstrādes vadītājs Pēteris Krastiņš centās rast atbildes uz jautājumiem par IT speciālista karjeras iespējām – vai IT nozarē drīzumā aptrūksies darbs, vai IT strādā tikai programmētāji un vai IT darbs ir viegls un to var paveikt jebkurš.

Savukārt mūzikas producents Arstarulsmirus (Gustavs Butelis, agrāk pazīstams ar skatuves vārdu Gustavo) seminārā "Personiskā attīstība un karjeras kvalitātes daudzpusīgums" stāstīja: "Kas ir karjera? Mūsdienās to veido atpazīstamība, statuss, iespējams, atalgojums, pašnovērtējums un citu cilvēku novērtējums, pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem (..). Mūsu mērķi var atšķirties – var skatīties tālu un tuvu. Šo skatījumu ietekmē mūsu vērtību sistēma, ticība tam, uz ko esam spējīgi. (..). Es domāju, ka cilvēka potenciāls ir absolūti neierobežots (..). Principā, ja jūs vēlaties, variet būt jebkas!"

Karjeras dienas noslēgumā notika diskusija "Augstākā izglītība = veiksmīga karjera?", kurā par jautājumu, vai augstākā izglītība garantē veiksmīgu karjeru un nodrošina saņemt konkurētspējīgu atalgojumu, ar klātesošajiem diskutēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, mūzikas producents Arstarulsmirus (Gustavs Butelis, agrāk pazīstams ar skatuves vārdu Gustavo), koncertzāles "Lielais Dzintars" producente Baiba Bože, AS "Exigen Services Latvia" valdes loceklis, programmatūras izstrādes vadītājs Pēteris Krastiņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas pārstāvis Ģirts Kronbergs, Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas eksperte stratēģiskās plānošanas jautājumos Inguna Tomsone, māksliniece, "E-Lab" un MPLab pasākumu kuratore un producente Anna Trapenciere un video mākslinieks Andris Vētra. Tāpat diskusijas dalībnieki dalījās savā personīgajā pieredzē – kāpēc ir izvēlējušies studēt un papildināt zināšanas katrs savā jomā. Diskusiju vadīja kultūras projektu vadītāja Krista Kalnarāja.