Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība piektdien, 20.maijā, uzsāk Liepājas reģionālajā slimnīcā dzimušo 3.mazuļu māmiņu apsveikšanu. Šis ir tupinājums Vislatvijas akcijai "Sveicam un informējam jaunās daudzbērnu ģimenes!", kura jau aizsākta 14 Latvijas slimnīcu dzemdību nodaļās. Līdz gada nogalei Liepājas slimnīcā plānots sumināt vairāk kā 110 jaunās daudzbērnu māmiņas, bet Latvijā kopumā aptuveni 3000 māmiņas, kurām piedzims 3.mazulis. Akcijas mērķis ir individuāli pateikt paldies par drosmi un uzņēmību, informēt par iespēju iegūt dažāda veida valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī aicināt iesaistīties 3+ kustībā, tādējādi kolektīvi aizstāvot daudzbērnu ģimeņu intereses reģionālā un nacionālā mērogā.

Kā uzsver Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija, daudzbērnu ģimeņu interešu aizstāvībai pēdējos 10 gados ir ļoti daudz izdarīts gan valsts, gan pašvaldību līmenī, bet vēl ir jāpanāk vairākas regulējuma izmaiņas, kas mazinātu nevienlīdzību bērnu audzināšanas dēļ. Tāpat ik dienas uzzinām par sistēmiskām nepilnībām valsts vai pašvaldību regulējumos attiecībā pret daudzbērnu ģimenēm, kuru risināšanai aicinām ģimenes būt sabiedriski aktīvām un iesaistīties organizētā interešu aizstāvības darbā. Tādēļ dāvaniņā ir ietverts arī informatīvais materiāls par iespēju pievienoties Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrībai "Dēkla", kura arī ir Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības biedrs.

Īpašs paldies jāvelta akcijas ģenerālsponsoram SIA "Centrālā laboratorija", kura katru māmiņai paredzēto dāvaniņu papildinājusi ar dāvanu karti bezmaksas D vitamīna līmeņa noteikšanai un Latvijas senioru adītu zīdaiņu jaciņu, kā arī Lietuvas uzņēmumam "Aromama" par dāvinātajiem aromterapijas produktiem un Vācijas uzņēmumam "Vitabalans" par uztura bagātinātājiem. Apvienība no savas puses sarūpējusi tējas krūzes un informatīvo materiālu.

Vairāk par akciju citos dzemdību namos: kustiba3plus.lv