Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu pasākums "Cits Bazārs" norisināsies tiešsaistē no 3. līdz 7.martam, informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Vietnē www.jalatvia.lv skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no visas Latvijas publicējuši pašu radītās preces un pakalpojumus, savukārt lapas apmeklētāji var ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos noderīgas lietas savai ikdienai.
 
Vietnē www.jalatvia.lv/katalogs ir pieejams e-katalogs, kurā, izvēloties novadu,  apmeklētāji var aplūkot tieši Liepājas skolēnu mācību uzņēmumu piedāvājumus un iegādāties ražojumus – mājas lietas, sezonālas preces no koka un finiera, preces skaistumkopšanai, bižutēriju, dažādas spēles un preces bērniem, kā arī apģērbus, modes lietas, interjera priekšmetus, pārtikas preces, videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus, u.c.

Šogad Liepāju pārstāv 17 skolēnu mācību uzņēmumi, visvairāk no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas – 8 mācību uzņēmumi un Liepājas Liedaga vidusskolas – 4 mācību uzņēmumi. Tāpat pārstāvēta ir Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Liepājas Valsts 1.ģimnāzija un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, kā arī Liepājas Valsts tehnikums. Interesenti aicināti aplūkot un novērtēt Latvijas skolēnu veikumu, kā arī atbalstīt, iegādājoties skolēnu piedāvāto produkciju.

"Cits Bazārs" norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtēs pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: "Sociāli atbildīgs SMU", "Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums", "Labākā SMU pārdošanas komanda", "Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums", "Sociālo mediju komunikācijas balva", "SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam", "Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums", "SMU biznesa potenciāls" un "Labākais reklāmas video".
 
Skolēnu mācību uzņēmumu "Cits Bazārs" notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju "Swedbank".